Baliniai vėžliukai grįžta

0.506621001560497126
Baliniai vėžliukai grįžta į Metelių ir Veisiejų regioninius parkus. Į natūralias buveines bus paleisti Lietuvos zoologijos sode peržiemoję retųjų balinių vėžlių jaunikliai.
Birželio 14 d. daugiau kaip 200 vėžliukų bus paleista Metelių regioniniame parke – Juodabalės zoologiniame draustinyje ir Kučiuliškės herpetologiniame draustinyje. Birželio 17 d. apie 60 balinių vėžlių jauniklių iškeliaus į šiltas Veisiejų regioninio parko balas.
Baliniai vėžliai žiemai į Lietuvos zoologijos sodą atkeliauja dėl itin sunkių sąlygų išgyventi pirmuosius gyvenimo mėnesius, mat dalis padėtų kiaušinių tokiu atveju tiesiog neišsiristų. Jie būna sudėti netinkamose vietovėse, pavyzdžiui ant kelio kelkraščio, šalia dirbamo lauko ar teritorijoje, kur vyksta žemės ūkio darbai. Ten jie neturi galimybių išsiristi ir yra sunaikinami.
Saugomų teritorijų, kuriose gyvena baliniai vėžliai (Dzūkijos nacionalinio, Metelių bei Veisiejų regioninių parkų), direkcijų darbuotojai tokias nesaugiose vietose sudėtas vėžlių kiaušinių dėtis veža patyrusiems Lietuvos zoologijos sodo herpetologams. Jie naudodami specialią įrangą sėkmingai išperina vėžlių kiaušinius ir globoja juos iki ateinančios vasaros.
Šiandien į Metelių regioninį parką stebėti, kaip paleidžiami balinių vėžlių jaunikliai, atvyksta Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Specialistai ir mokslininkai stebės, ar baliniai vėžliai sėkmingai prisitaiko prie naujų gyvenimo sąlygų.
Plačiąją visuomenę iš arčiau susipažinti su baliniais vėžliais kviečia Veisiejų regioninio parko direkcija.  Birželio 17 d. 11 val. kviečiama į „Vėžliukų sutiktuves“ Veisiejų regioninio parko lankytojų centre. Renginio metu išgirsite daug įdomios informacijos apie vėžliukų inkubavimą ir gyvenimo būdą gamtoje.

Balinis vėžlys – Lietuvoje reta ir saugoma rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.

Informacija www.vstt.lt

Taip pat skaitykite...