Šokių studijai „Gojelis“ – 30!

Šokių studijai „Gojelis“ – 30!

Šeštadienį Butrimonių kultūros namuose rinkosi šokiui neabejingi rajono gyventojai, kurie atvyko pasveikini Alytaus rajono šokių studiją „Gojelis“ 30-mečio veiklos proga. Prieš tris dešimtmečius choreografės Birutės Sereičikaitės įkurta studija gyvuoja lig šiolei ir savo veiklomis vienija vaikus nuo 7 iki 18 metų, kurie šoka lietuvių liaudies, šiuolaikinio, pramoginio, linijinio stiliaus šokius.

Šventėje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės vicemerė Dalia Kitavičienė, kuri sveikindama kolektyvą 30-mečio proga perdavė mero Algirdo Vrubliausko nuoširdžius sveikinimo žodžius ir pasidžiaugė, kad Alytaus rajonas garsinamas tokio stipraus ir gausaus kolektyvo.

„Prieš kelias dienas čia, Butrimonyse, sveikinome šimto metų sulaukusią moterį, o šiandien linkime „Gojeliui“ sulaukti šimto ir dar daugiau. Tai be galo jautru, nes per tris dešimtmečius „Gojelis“ palietė teik daug širdžių, tiek daug žmonių. Nors šiuo metu čia esu kaip mero pavaduotoja, tačiau, dribdama medike, visuomenės sveikatos biure, daug metų stengiausi, kad žmonės norėtų gyventi sveikiau. Aš šiandien supratau, kad tikriausiai viena geriausių priemonių – tai šokis. Nieks nenuneigs, kad kūnui tai yra beveik tobula mankšta, o priklausymas tokiam darniam, gausiam kolektyvui ir bendruomeniškumo puoselėjimas –puiki galimybė kūnui būti darnoje ir harmonijoje su protu ir širdimi. Tad uždekime ir kitus noru šokti“, – kalbėjo D. Kitavičienė.

Šiuo metu šokių kolektyvui „Gojelis“ vadovauja Živilė Patinskaitė, kuriai Alytaus rajono savivaldybės vicemerė D. Kitavičienė įteikė mero A. Vrubliausko padėką už asmeninį indėlį į meninį jaunosios kartos ugdymą, šokio populiarinimą Alytaus rajone, aktyvią koncertinę veiklą, savo krašto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Mero padėkos taip pat įteiktos Deimantei Baranauskienei už įdėtą nuoširdų darbą į meninį jaunosios kartos ugdymą, kolektyvo telkimą, aktyvų dalyvavimą renginiuose, Alytaus rajono vardo garsinimą bei Birutei Sereičikaitei, šokių kolektyvo „Gojelis“ įkūrėjai, už asmeninį indėlį  ir iniciatyvą suburiant kolektyvo „Gojelis“ šokėjus, ilgametį nuoširdų vadovavimą.

Choreografijos studijos „Gojelis“ šventėje taip pat dalyvavo Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas, Butrimonių Išganytojo parapijos klebonas Juozas Bakšys, Alytaus rajono tarybos narys Kęstutis Patinskas ir kiti svečiai. Savo programą demonstravo ne tik veiklos sukaktį švenčiančio „Gojelio“ šokėjai, bet ir kiti Butrimonių meno kolektyvai.

2002 m. kolektyvas „Gojelis“ buvo pripažintas geriausia vaikų šokių grupe, o jo vadovė – geriausia vadove, 2003 m. – jam įteikta Lietuvos liaudies kultūros centro nominacija „Aukso paukštė“. Šokių studiją sudaro 3 šokėjų grupės: jaunučių, jaunių ir jaunuolių. Kolektyvas vienija per 60 šokėjų.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite...