Dzūkijos nacionalinis parkas kviečia į festivalį „Vidur girių“

0.604717001554814662

Paskutinį balandžio savaitgalį Dzūkijos nacionalinis parkas kviečia į jau tradicinį festivalį „Vidur girių“. Lankytojai bus kviečiami į bundančios gamtos koncertą, kuriame susilies laužo spragsėjimas, vietinių dzūkų istorijos ir pagrindinių festivalio žvaigždžių – gervių – rytinis koncertas.

„Festivalio tema – tyli gamtos muzika, tad lankytojai bus kviečiami tylomis tyrinėti gamtą, joje įsilieti, klausytis tylos, ramiai diskutuoti. Ramybė ir tyla – tie dalykai, kurių taip trūksta šiandieniniame skubančiame gyvenime ir kuriuos gali suteikti Dzūkijos nacionalinis parkas,“ – apie renginį pasakoja jo koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Grinienė.

Festivalio pradžia:

Balandžio 27 d. 10.20 val. traukinyje maršrutu Vilnius-Marcinkonys, apie gamtos paslaptis pasakos vienas iš žymiausių Lietuvos gamtos fotografų ir rašytojų Marius Čepulis.

Marcinkonyse festivalio dalyviai pasiners į pavasario magiją dalyvaudami įvairiose patirtyse gamtoje (vienu metu vyks net keletas veiklų) bei skanaudami dzūkiškų gėrybių – grikinės babkos, pyragaičių ir kitų gardėsių. Populiariausi objektai – Čepkelių raistas bei Meškos šikna taip pat nebus užmiršti.

Dviračių mėgėjai leisis į žygį po Dainavos girias. Mažieji renginio dalyviai taip pat ras, ką veikti, – rengiamos karūnų ir inkilų gamybos dirbtuvės, vyks įvairūs paukščių pažinimo žaidimai, naudojant natūralias medžiagas bus kuriamas festivalio paveikslas.

Festivalio pagrindinės programos pradžia:

13 val. prie Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro Marcinkonyse (Miškininkų g. 61, Marcinkonių k., Varėnos r.). Negalinčių į festivalį vykti traukiniu renginio organizatoriai ragina rinktis kitą gamtai draugišką transportą – autobusą ar dviratį – arba kooperuotis tarpusavyje ir vykti automobiliais pilnu ekipažu. Pagrindinė renginio programa nemokama. Festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių.

Būtina dalyvių registracija, o naujienas galite sekti čia:

https://www.facebook.com/events/370943790300695/

Registracijos forma : https://forms.gle/K9rn1Jg63Z7SVRus6 Programa: https://naturalit.lt/wp-content/uploads/2019/04/Vidur-Giriu-Programa-2019.pdf

Festivalis organizuojamas įgyvendinant projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” (LIFE IP PAF-NATURALIT ), Nr. LIFE16 IPE/LT/016 finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika.

Taip pat skaitykite...