Varėnos baseine rajono antraklasiai tobulins plaukimo įgūdžius

Nuo ateinančio pirmadienio Varėnos sporto centro baseine vėl  pliuškensis rajono antraklasiai. Čia iki gegužės bus tęsiamas antrasis projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ etapas.  Nuo mokslo metų pradžios, bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija, projekte dalyvauja visi rajono ugdymo įstaigų antraklasiai – iš viso šimtas septyniasdešimt du mokiniai. Praėjusių metų pabaigoje jiems, sėkmingai baigusiems dalį programos – aštuoniolikos plaukimo pamokų kursą – pirmiesiems Lietuvoje buvo įteikti Lietuvos plaukimo federacijos  plaukimo pažymėjimai. Tądien gavę pažymėjimus, džiūgaudami vaikai sakė, jog su nekantrumu laukia, kada vėl galės lankyti plaukimo pamokėles, o jas pabaigę gaus antrąjį pažymėjimą.

Varėnos-sporto-centro-plaukimo-projektas-renginio-metu-8

Antrojo etapo metu antrokai lankys keturiolika plaukimo pamokų.  Plaukimo įgūdžius su profesionalių trenerių – Gedimino Baryso, Gyčio Kašėtos, Egidijaus Kašėtos ir Šarūno Krisiulevičiaus –  pagalba tobulins aštuoniasdešimt septyni Varėnos „Ryto“ progimnazijos, dvidešimt vienas Merkinės V. Krėvės gimnazijos, septyniolika Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos, penkiolika Valkininkų gimnazijos,  dvylika Matuizų pagrindinės mokyklos,  penki Panočių pagrindinės mokyklos, devyni Žilinų pagrindinės mokyklos, trys Marcinkonių pagrindinės mokyklos ir trys Vydenių pagrindinės mokyklos  mokiniai. „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ programa išskirstyta į grupes pagal mokyklas, o plaukimo pamokos vėl vyks pagal patvirtintą grafiką.

Mokslo metų pabaigoje visi projekte dalyvavę mokiniai gaus pažymėjimus, kuriuose bus nurodyta, kokių gebėjimų jie įgijo. Programos metu mokiniai turi įgyti šiuos įgūdžius: bendrą pripratimą prie vandens, įgyti kvėpavimo kontrolės vandenyje įgūdžius, kvėpavimo pratimus atliekant per burną ir per nosį, gebėti sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažiau kai 1 m. gylio), gebėti plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, gebėti slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, keisti kūno padėtį, išlaikyti lygsvarą vandenyje, gebėti atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų, gebėti saugiai išlipti iš vandens arba pasiekti saugią vietą, t.y. sienelę, takelį ar negilią baseino vietą, gebėti judėti į priekį atliekant ritmingus kojų judesius su lenta ant nugaros ir iškvepiant į vandenį ant krūtinės (25 m), gebėti nuplaukti 25 m. ant nugaros ar ant krūtinės be pagalbinės priemonės, gebėti įšokus į baseiną nuo bortelio, susiorientuoti po vandeniu, iškilus į paviršių plūduriuoti giliame vandenyje, gebėti atlikti šuoliuką (nuo bokštelio ar bortelio) ir nuplaukti 50 metrų keičiant plaukimo būdą.

Parengta pagal Varėnos raj. sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...