Daugiau Alytaus gyventojų naudojosi viešuoju transportu

Autobusai Alytaus keleivių vežimui jau ruošiami 3

Jau antras mėnuo Alytuje kursuoja nauji autobusai. Pernai keleivių skaičius sausio mėnesį sudarė 183 tūkst., o šiemet – 211 tūkst., taigi naudojimasis viešuoju transportu išaugo daugiau nei 15 procentų, arba 28 tūkstančiais kelionių. 629 gyventojai įsigijo mėnesinius bilietus, iš jų 424 bilietais naudojosi moksleiviai, kuriems kelionė su nuolatiniu bilietu yra ypač patraukli dėl žemos kainos. Vasario mėnesiui keleiviai įsigijo 717 mėnesinių bilietų, tarp kurių 449 moksleiviai.

Nuo viešojo transporto atnaujinimo didėja ir stotelių skaičius – nuo 160 iki 194. Dalis naujų stotelių buvo įrengtos dėl to, kad viešasis transportas važinėja daug platesne trajektorija –  tomis gatvėmis, kuriomis ankščiau nevažinėjo – Kauno, Vilties ir Vingio, Gardino, Kepyklos ir kt..

Keleivių srautai ypač padidėjo keliuose maršrutuose: pernai sausio mėnesį Ligoninės gatvės maršrutu važiuojančių keleivių buvo 2129, o šiemet – virš 9397,  AB „Alytaus chemija“ – Lelijų g. maršrute keleivių skaičius nuo 3706 išaugo į 8147.Pertvarkius maršrutus, kai kurie autobusų sustojimo laikai pasikeitė, tad gauta ir nemažai gyventojų ir įmonių pastabų. Išanalizavus per 300 jų, nuo vasario 1 dienos patikslinti grafikai.

Parengta pagal Alytaus m. sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...