Tarptautinis mergaičių tinklinio turnyras pažymėtas auksinėmis pergalėmis

kelti-23097-s500x281-s500x281-s500x281

Liaudyje sakoma: „trylika – nelaimingas skaičius“. Tačiau Druskininkuose, lapkričio 9-11 d. vykęs XIII-asis vaikų tinklinio turnyras UAB „Tobis“ taurei laimėti buvo itin sėkmingas sporto renginys. Į Druskininkų tinklinio sporto istoriją įrašęs ne vieną rekordinį įrašą.

Turnyras tradiciškai vyksta antrąjį lapkričio savaitgalį. 2005 m. prasidėjęs kaip vyrų tinklinio turnyras, vėliau tapo berniukų tinklinio turnyru ir išaugo iki tarptautinio lygio. Bėgantis laikas metus keičia ne tik kalendoriuje, kinta ir taisyklės. Anuomet turnyrą pradėję vyrai tapo veteranais. Berniukai užaugo ir šiuo metu jau gina kitų miestų bei komandų vardus. Atrodė, kad su 1999-aisiais metais gimusiais vaikinais Druskininkų tinklinio istorija po truputį pradės blėsti. Tačiau jau keletą metų Druskininkų sporto centre tinklinio grupėje treniruojasi mergaitės, kurios nuo šių metų perima dalyvavimo šiame turnyre estafetę. Šiemet pirmą kartą Druskininkų tinklinio istorijoje vyko tarptautinis mergaičių, gimusių 2007 m. ir jaunesniųjų tinklinio turnyras. Pakvietęs į Druskininkų miesto „Ryto“ gimnazijos sporto salę atstovus iš 4-ių valstybių (Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos) ir 5-ių miestų (Druskininkų, Seinų, Kentšyno, Kaliningrado, Gardino). Viso turnyre dalyvavo – 81-a jaunoji tinklininkė. Jas atlydėjo 11-a trenerių. Per tris turnyro dienas sužaistos 84 rungtynės, kurioms teisėjavo penkių teisėjų komanda.

Turnyras vyko pagal mini tinklinio taisykles (žaidimas vyko 3×3 formate), todėl erdvi gimnazijos salė virto dvejomis tinklinio aikštelėmis ir vienu metu vyko dvejos rungtynės. Salėje netilo teisėjų švilpukai, trenerių pamokymai, sirgalių palaikymo šūksniai. Kadangi visos turnyro dalyvės dar tik pradedančios savo sportinį kelią, todėl pagrindinis turnyro tikslas buvo pažintis su pasirinkta sporto šaka. Tai tarsi intensyvi trijų dienų sporto stovykla, kurioje buvo galima išmokti tinklinio technikos pradmenų ir gudrybių, o kartu pasimatuoti sportininko marškinėlius. Treneriai turėjo įdėti nemažai pastangų ramindami ir drąsindami nenusiminti – patyrus nesėkmę, padarius klaidą. Nors turnyras ir draugiškas, kiekvienose varžybose buvo skelbiamas nugalėtojas.

Šių tinklinio turnyrų tradicija, kad iki paskutiniųjų varžybų nėra aiški galutinė turnyro lentelė. Kuo labiau artėta link finalų, tuo vyko atkaklesnės ir nuožmesnės kovos. Todėl paskutinę turnyro dieną, didžioji dalis varžybų baigėsi rezultatu 2:1. Trečiąją vietą turnyre iškovojo „Gardino 3-oji“  komanda, antrąją – „Gardino 2-oji“. Didžioji turnyro taurė atiteko pirmosios vietos laimėtojoms „Seinų 1-osios“ komandos trejetukui. Tam, kad pirmasis turnyras liktų mergaičių atmintyje – visos turnyre dalyvavusios žaidėjos buvo apdovanotos XIII-ojo tarptautinio vaikų tinklinio turnyro UAB „Tobis“ taurei laimėti aukso atminimo medaliu. Su viltimi, kad daugeliui pirmasis apdovanojimas – taps gražia pradžia sportinių pasiekimų istorijoje.

Nepaisant įtempto varžybų tvarkaraščio, turnyro svečiai pažino ir Druskininkus, aplankė žiemos pramogų kompleksą „Snow Arena“, naudojosi sveikatinimo ir poilsio centro AQUA paslaugomis. Turnyro organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Druskininkų savivaldybei už finansinę paramą. Turnyro rėmėjui UAB „Tobis“ už galimybę augti ir tobulėti, UAB „Patikima statyba“ direktoriui Rimantui Markauskui už puikias poilsio sąlygas. Druskininkų „Ryto“ gimnazijos direktorei Egidijai Vilkienei už suteiktas sąlygas treniruotis ir sportuoti. Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA kolektyvui už galimybę pasinaudoti jų paslaugomis.

Druskininkų sav. informacija

Taip pat skaitykite...