Raudonoji sveikatos bomba

kepti

Burokėliai visuomet yra įtraukiami į rekomenduojamų vartoti ir žmogaus organizmui ypač naudingų daržovių sąrašus. Matyt, ne veltui! Tai – vienas seniausių šakniavaisių, pastaruoju metu vis dažniau ant stalo patiekiamas ne tik tradicine – virta – forma, bet ir iš salotų kyšančiais jaunais burokėlių lapeliais, ant stalo raudonuoja spaustos burokėlių sultys, o juos pačius siūloma verčiau kepti, o ne virti.

Sveikatos šaltinis

Kilo.lt mitybos specialistė Kristina Žalnieraitė patvirtina, kad ne veltui ši lietuviams puikiai žinoma daržovė puikuojasi ant mūsų stalo. „Burokėliai mažina kraujo spaudimą, ypač jų sultys. Atliktas mokslinis tyrimas parodė, kad išgėrus vieną stiklinę burokėlių sulčių, sistolinis kraujospūdis vidutiniškai sumažėjo 4-5 vienetai. Šia savybe pasižymi daržovėje natūraliai esantys nitratai, kurie žmogaus organizme virsta azoto oksidu. Ši medžiaga padeda atsipalaiduoti, išplečia kraujagysles, gerindamas kraujo pratekėjimą“, – vardina pašnekovė.

Mokslininkai laikosi nuostatos, kad burokėliuose esantys veiksmingi fitonutrientai, flavanoidai, antioksidantai pasižymi antikancerogeninėmis savybėmis, kurios ne tik padeda stiprinti imunitetą, kovoti su žalingu laisvųjų radikalų poveikiu bei išvengti įvairių lėtinių ligų, bet ir onkologinių ligų. 
„Tiesa, svarbu paminėti, kad šiame šakniavaisyje yra bene didžiausias cukraus kiekis, lyginant su kitomis daržovių rūšimis, todėl žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, vertėtų juos vartoti itin saikingai“, – siūlo atkreipti dėmesį mitybos specialistė.
 
Daržovė norintiems ištvermės 
Reguliariai sportuojantys žmonės turėtų žinoti, kad burokėliai padidina ištvermę. Taigi, jeigu jums reikia papildomų jėgų, kad atliktumėte treniruotę, burokėliai arba jų sultys gali būti naudingos. „Atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad tiriamieji, kurie prieš sporto treniruotę gėrė burokėlių sultis, galėjo sportuoti iki 16 procentų ilgiau“, – pastebi mitybos specialistė.
 
Šalin aplinkos stresorius
Anot K.Žalnieraitės, burokėliai pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis – jie yra unikalus betaino šaltinis. „Beatinas – tai maistinė medžiaga, apsauganti ląsteles nuo aplinkoje esančių stresorių. Taip pat yra duomenų, kad beatinas padeda užkirsti kelią uždegiminiams procesams, apsaugo vidaus organus, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, gerina kepenų veiklą“, – teigia ji.
 
Vitaminų sankaupa
K.Žalnieraitė neabejoja, kad vitaminų, mineralų ir skaidulinių medžiagų burokėlių sudėtyje – gausu. „Juose esantis vitaminas C pasižymi imunitetą stiprinančiomis, darbingumo lygį didinančiomis savybėmis. Skaidulinės medžiagos teigiamai veikia virškinimo sistemą, gerina žarnyno peristaltiką, todėl ypač tinkamas pasirinkimas žmonėms, kurie skundžiasi vidurių užkietėjimu. Ši daržovė sudėtyje turi įvairių mineralų, pavyzdžiui, kalio, kuris tiesiog būtinas sveikai nervų ir raumenų funkcijai, mangano, naudingo kaulams, kepenims, inkstams ir kasai. Burokėlių sudėtyje vyrauja ir B grupės vitaminai, teigiamai veikiantys nervų sistemą, geležis, kuri reikalinga sveikai kraujodaros sistemai, magnis, kuris dalyvauja kraujo spaudimo reguliaciniuose procesuose, palaiko normalų širdies ritmą“, – vardina pašnekovė.

Svarbu
Mėgstantiems gerti natūraliai spaustas daržovių sultis be pridėtinio cukraus, reikėtų būti atsargiems ir budriems, mat šios sultys mažina kraujo spaudimą. Sulčių išgerti reikėtų ne daugiau kaip stiklinę ir geriau jas maišyti su kitomis daržovių sultimis (pvz., morkų, apelsinų) arba skiesti vandeniu. Padauginus burokėlių sulčių gali pasireikšti galvos svaigimas ar net pykinimas. Jei sergate skrandžio opalige, inkstų ligomis, burokėlių sulčių verčiau išvis negerkite.
Beje, išspaudę burokėlius, šviežias sultis palaikykite tris valandas šaldytuve, atvirame inde. Tai būtina, kad suirtų tam tikros kenksmingos medžiagos.  
Informacija www.lsveikata.lt

Taip pat skaitykite...