Lazdijuose paminėtos išskirtinės vestuvių metinės

8-14382

Lapkričio 10 diena Lazdijuose buvo ypatinga net keliolikai jaunavedžių porų. Šią dieną tradiciškai buvo paminėtos jubiliejinės vestuvių sukaktys, o šventinį renginį organizavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius. Neblėstančios meilės, supratimo, artumo ir tvirtos šeimos pavyzdys kiekvienam galėtų būti į Lazdijų rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos salę sugužėjusios poros, kurios kartu santuokoje išgyveno nuo 5 iki net 70 metų. Jubiliatus pasveikinti atvyko šeimos nariai, artimieji bei Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Visos poros į jų laukiančią šventę atskubėjo su jaudulio kupinomis širdimis ir iš meilės spindinčiomis akimis. Juos sutikusios Civilinės metrikacijos skyriaus atstovės Jūratė Mirijauskienė ir Alma Straigienė, kiekvieną kvietė tradiciškai pasivaišinti duona ir druska, kaip kadais per jų vestuves, šalia gimtųjų namų slenksčio sutiko mylimi tėvai. Juk duona simbolizuoja sveikatą, ilgą gyvenimą ir klestėjimą, o druska – ryškesnį gyvenimo „skonį“ ir viltį.

Visus susirinkusius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. „Džiaugiuosi, kad šiandien taip gausiai čia susirinkote ir rodote tikrosios meilės pavyzdį jaunosioms kartoms. Šeima – kertinis visuomenės akmuo. Susikūrus šeimai gimsta meilė, o vėliau vaikai, anūkai, proanūkiai. Linkiu Jums visiems stiprios sveikatos, neblėstančios meilės širdyse ir dar ne kartą atvykti į šią gražią jubiliejinių sukakčių šventę“ – linkėjo savivaldybės vadovas.

Šventės dalyviai, klausydamiesi renginio vedėjų Jūratės Mirijauskienės ir Almos Straigienės širdis virpinančių žodžių apie meilę, šeimą, lemtingąjį „taip“, buvo kviečiami svarbiausiam ir labiausiai jaudinančiam šventės momentui – pasirašymui jubiliejiniame akte. Audringais aplodismentais buvo sutikti Birutė Ona ir Vitas Čekiai, kurie švenčia palaimintąsias arba dėkingumo sukakties metines, tai net 70 metų kartu. Deimantines vestuves, 60 metų, paminėjo Julija ir Bronislovas Saveikiai, o auksines – Marytė ir Albinas Stasys Margeliai. Rubinines vestuvių metines, 40 metų, paminėjo Romualda ir Vidmantas Ališauskai bei Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jūratė Mirijauskienė su vyru Gintautu, kuri pati yra draugėn sujungusi daugybę šeimų, šiandien galėjo pati prisiminti ką reiškia būti sukaktuvininke.

Dvi poros šventė koralines, dar kitaip vadinamas drobines (linines) vestuvių metines, 35 metus kartu, tai Danutė ir Sigitas Maslauskai bei Irina ir Dionyzas Gudebskai. Irina Gudebskiene – Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus muzikos mokytoja, tad savo vyrą ir visas susirinkusias poras pradžiugino jautria daina, o visai netrukus ir pati buvo nustebinta savo mokinių akordeonistų atliktu kūriniu. Daugiausiai sukaktuvininkų, net keturios poros, minėjo sidabrinę sukaktį, tai: Zita ir Alvydas Škarnuliai, Irmutė ir Jurgis Valentai, Jūratė ir Valdas Balčiai, Laima ir Sigitas Babarskai.

Į šventę atvyko ir mažuosius jubiliejus švenčiančios poros. Aušra ir Arūnas Mazurkevičiai paminėjo stiklines, 15 metų, vestuvių metines. Rožines arba alyvines, 10 metų, metines paminėjo Nijolė ir Alvydas Ališauskai, o medines, 5 metų, Dalė ir Deivydas Palačioniai. Renginio organizatoriai šias poras skatino pasisemti patirties ir įkvėpimo iš gerųjų pavyzdžių – ilgaamžiškiausiai santuokoje išgyvenusių porų.

Visos atvykusios poros po iškilmingos ceremonijos buvo kviečiamos valso šokiui. Muzikos garsais šildė Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo Irinos Gudebskienės mokiniai Vidmantas ir Saulius bei Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokinys Mangirdas Kundrotas. Prieš išsiskirstant namo, Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jūratė Mirijauskienė, įteikdama po simbolinį duonos kepalėlį, visiems linkėjo, kad namuose visada būtų šviesu, šilta ir jauku, ant šeimyninio stalo niekuomet nepristigtų kasdieninės duonos ir dar atšvęstų ne vieną jubiliejinę sukaktį.

Lazdijų r. sav. inf.

Taip pat skaitykite...