Butrimonių gimnazistai „Žaliosios olimpiados“ finale

Zalioji olimpiada

Spalio 30 dieną tik trylika komandų, įveikusios 250 mokyklų komandas iš visos Lietuvos, pademonstravusios geriausias žinias ir didžiausias pastangas gyventi švariau bei atsakingiau pateko į „Žaliosios olimpiados“ finalą bei pasiryžo dalyvauti įgūdžių, žinių patikrinimo ir turiningo laisvalaikio fiestoje. Tarp 13 stipriausiųjų ir Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos komanda „ RTP“. Komandos kapitonė Raimonda Abramavičiūtė, nariai: Gerda Černiauskaitė, Deimantė Černiauskaitė, Airydas Balynas, Mantas Stepanavičius ir Valentinas Straigis, galėjo praturtinti savo protus ir aktyviai praleisti dieną. Mokiniai turėjo atsakyti į pateiktus klausimus bei atlikti kūrybines užduotis, o dvi daugiausiai taškų surinkusios komandos susirungė dėl didžiojo prizo – kelionės į Briuselį.

Pertraukos metu visiems buvo galima išbandyti kūrybines dirbtuves. „Žaliosios olimpiados festas“ daug dėmesio skiria ne tik aplinkosapsaugai, bet ir tvariamišteklių naudojimui. Dirbtuvių „Commune DIY“ įkūrėjas Simas Sonkinas mokė, kaip nereikalingas riedlentes paversti naujais daiktais, „Auto moto parkas“ atskleidė sportinių automobilių ir fizikos dėsnių dermę. Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai kvietė mokslą pažinti kitaip. Dalyviai galėjo nustatyti ir įvertinti savo mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės vertes bei kitaip susipažinti su mus supančiais kvapais. Olimpiados organizatoriai – didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ svečių taiklumą tikrino atliekų rūšiavimo turnyre, o aplinkosauginiu švietimu užsiimanti „RV Agentūra“ kvietė dalyvauti ekologiškose dirbtuvėse bei išbandyti iš antrinių žaliavų pagamintus žaidimus.

Kol stipriausios aplinkosauginio projekto komandos rungėsi finale, kitų mokinių laukė organizatorių parengtas rudens atostogų iššūkis. Į „Litexpo“ parodų ir kongresų rūmus iš įvairių šalies miestų atvykę mokiniai, pasiskirstę į komandas, turėjo galimybę netradiciškai pažinti sostinę. Rudens atostogų iššūkis kvietė atrasti Vilniaus miesto muziejų žemėlapį, nemokamai aplankant kuo daugiau edukacinių ekspozicijų.

Konkursą laimėjo Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda „ŽMR“. Nors sėkmė lydėjo ne Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos komandą „ RTP“, tačiau mokiniai nenusiminė. Kartu su juos konkursui parengusiomis mokytojomis Vilma Mielaikiene ir Jone Poliakienė grįžo linksmi ir turiningai praleidę dieną.

Nuotraukoje Butrimonių gimnazijos komanda. iš kairės į dešinę Deimantė Černiauskaitė, Gerda Černiauskaitė, Raimonda Abramavičiūtė, Mantas Stepanavičius, Airydas Balynas, Valentinas Straigis.

Butrimonių gimnazijos informacija

Taip pat skaitykite...