Savivaldybės ir gyventojai kartu sutvarkė gatvę

Gandrų gatvė(1)

Keliai ir jų būklė – vienas dažniausių užduodamų klausimų Alytaus rajono savivaldybės vadovams susitikimuose su gyventojais. Prašymų išasfaltuoti, išlyginti, nutiesti gaunama daug, o lėšų visiems neužtenka. Tačiau daug daugiau darbų atliekama, kai gyventojai ir patys skiria dalį lėšų jų norimos remontuoti gatvės ar kelio remontui. Toks atvejis rajone jau ne vienas, o pats naujausias – Daugų seniūnijoje.

Daugų miesto gatvės ruožas nuo Jaunystės–Vlado Mirono gatvių sankryžos iki Gandrų gatvės bei Gandrų gatvės  Salos kaime asfaltavimo darbai baigti rugsėjo pabaigoje.  Išasfaltuota 530 metrų, darbai kainavo daugiau kaip 96 200 Eur. Dar apie 100 metrų gatvės asfaltavimui, gavę savivaldybės leidimą vykdyti darbus, lėšų skyrė gyventojai ir uždaroji akcinė bendrovė „Eurokubas“.

„Sutvarkyti gatvę prisidedant, skiriant daliai savo lėšų pasiūlė savivaldybės meras ir esame jam dėkingi. Dabar visiems patogiau ir saugiau važiuoti. Savivaldybė išasfaltavo didžiąją gatvės dalį, be to, įrengė ir apšvietimą “, – sakė vienas iš kelio remonto rėmėjų Romas Baziliauskas.

Pasak vyriškio, ne visi gatvės gyventojai galėjo skirti lėšų remontui, iš vyresnio amžiaus žmonių net neprašyta. Nemažą dalį lėšų skyrė uždaroji akcinė bendrovė „Eurokubas“. „Išasfaltavus ir apšvietus gatvę, eismo sąlygos pagerėjo ir gyventojams, ir įmonės darbuotojams, be to, padidėjo ir šioje vietoje esančio nekilnojamojo turto vertė“, – sako R. Baziliauskas.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas džiaugiasi gyventojais ir verslininkais, kurie ne tik reikalauja iš valdžios, bet ir patys prisideda prie darbų. „Salos kaimo gyventojai kreipėsi į savivaldybę su prašymu sutvarkyti gatvę. Paaiškinome, kad ir jie gali prisidėti prie darbų bei patys išsiasfaltuoti gatvės atkarpą. Žmonės pasiūlymą priėmė. Dabar turime rezultatą,  kuriuo gyventojai džiaugiasi“ , – kalbėjo rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas.

Alytaus rajone yra ir daugiau gatvių bei kelių atkarpų, kuriems suremontuoti lėšų skyrė ne tik savivaldybė.  Tokiu būdu prieš kelis metus suremontuotas Panemuninkėlių kelias – sodų bendrijos „Versmė“ nariai ir gyventojai suremontavo sodų teritorijoje esančią Centrinę g.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite...