Tarptautinio projekto susitikimas Alytaus Panemunės progimnazijoje

2

Jau trečius metus Alytaus Panemunės progimnazijos bendruomenė vykdo tarptautinį  projektą „Laužome stereotipus, kuriame naują sveiką Europą“, finansuojamą „Erasmus+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės narius gyventi sveikai, aktyviai sportuoti, susipažinti su įvairiais organinio ir ekologiško ūkininkavimo bei organinių ir ekologiškų produktų panaudojimo būdais projekto partnerių šalyse, taip pat pažinti naujas kultūras ir papročius, pasidalinti patirtimi, mokytis vieniems iš kitų.

Spalio mėnesį projekto partneriai iš Prancūzijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Slovakijos svečiavosi Alytaus Panemunės progimnazijoje.

Susitikimo dalyviai apžiūrėjo mokyklos erdves, aplankė mokyklos muziejų, stebėjo lietuvių mokytojų vedamas pamokas. Kartu su 8a klasės mokiniais ir biologijos mokytoja Renata Ononigve, atlikdami laboratorinį darbą „Krakmolo tyrimas“, svečiai mokėsi atpažinti krakmolą ir pro mikroskopą stebėjo krakmolo – jodo reakciją. Informacinių technologijų mokytojas Žydrūnas Tautvydas papasakojo svečiams apie mikrobitus. Vėliau projekto dalyviai atliko praktinį darbą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Naudodami mikrobitus jie suprogramavo žodį „Lietuva“. Dailės pamokoje svečiai sukūrė koliažus pristatydami savo šalis ir pagilino savo žinias kaudamiesi „Protų mūšyje“.

Kartu su progimnazijos mokiniais svečiai lankėsi Alytaus savivaldybėje, kur susipažino su Lietuvos švietimo sistema ir stebėjo filmą apie Alytų.

Pasiskirstę tarptautinėmis grupelėmis dalyvavo žygyje „Pažinkime Alytaus miestą“. Norėdami daugiau sužinoti apie Alytų, ieškojo užduotyse nurodytų objektų, fotografavo juos, kalbino praeivius, o grįžę į mokyklą, pristatė savo atradimus.

Neįprasta ir įdomi svečiams pasirodė lietuvių kalba, kurios ypatumus pristatė anglų kalbos mokytoja Jurgita Jaruševičienė. Svečiai noriai mokėsi ir stengėsi atsiminti būtiniausius lietuvių kalbos žodžius. Supažindinome svečius ir su Lietuvos kulinariniu paveldu ir aplinkinių šalių įtaka Lietuvos virtuvei. Viešėdami Trakuose, svečiai ir mokyklos mokiniai susipažino su karaimų kulinariniu paveldu, gamino populiariuosius kibinus ir šimtalapį.

Taip pat susidomėję klausėsi pasakojimo apie šaltalankių produkciją ir šaltalankių auginimą Daivos Kvederaitės šaltalankių ekologiniame ūkyje, ragavo uogienę, girą, arbatą, sultis pagamintus iš ekologiškų šaltalankų uogų, ir be abejo, neatsispyrė pagundai nusipirkti ekologiškų lauktuvių iš ūkio.

Žinoma, susitikimo dalyviai dalyvavo ir kultūrinėse veiklose, aplankė Alytaus piliakalnį ir Baltosios Rožės tiltą, Trakų pilį, Valdovų rūmus, o didžiausią įspūdį paliko Vilniaus senamiestis.

Taigi šis projekto susitikimas buvo naudingas visapusiškai: mokiniai buvo ne tik stebėtojai, bet ir aktyvūs įvairių veiklų dalyviai, bendradarbiavo tarptautinėse grupelėse, sportavo, šėlo vakaronėje, patobulino IT ir anglų kalbos žinias ir kalbinius įgūdžius, išreiškė savo kūrybiškumą, susirado daug naujų draugų.

Lilija Mikalauskaitė – Džiumajeva,

Alytaus Panemunės progimnazijos

anglų kalbos mokytoja metodininkė

Taip pat skaitykite...