Edukacinė išvyka „Dzūkijos krašto dovanos“

Untitled

Alytaus Trečiojo amžiaus universiteto Simno filialo studentai naujus mokslo metus nutarė pradėti ne nuo paskaitų, o nuo malonaus pabendravimo, naujo susitelkimo ir noro labiau pažinti savo bendramokslius bei kolegas. Tad vieną šiltą ir saulėtą spalio šeštadienį 26 asmenų grupė su Simno filialo dekane Janina Žeimiene išvyko į turiningą ir dvasingą kelionę po Dzūkijos apylinkes. Šio projekto tikslas – geriau pažinti gimtojo krašto istoriją, kultūrinį paveldą, suvokti dvasines ir kultūrines vertybes, tenkinant studentų pažinimo bei lavinimosi poreikius.

Puikiai nusiteikę savo kelionę pradėjome Liškiavos link. Besigėrėdami įvairiausiomis spalvomis pasipuošusia gamta, vaišindamiesi kolegės Nijolės Venskūnaitės išaugintomis ekologiškomis avietėmis ir visą kelią dainuodami, linksmai pasiekėme Liškiavą. Apžiūrėjome restauruojamą Švč. Trejybės bažnyčią, prie jos esančius ansamblio pastatus, nuo Liškiavos piliakalnio pasigrožėjome rudenėjančiomis Nemuno pakrantėmis.

Judėdami link Panaros, dalijomės informacija apie jos įkūrėją kunigą Valerijų Rudzinską, jo įvairiapusę veiklą, talentą kurti bei pasiaukojantį norą padėti silpnam, puolusiam žmogui pakilti ir vėl pasijusti visaverčiu žmogumi. Jo įkurta Pilnų namų bendruomenė ir jos aplinka kėlė susižavėjimą – kaip gražiai ir skoningai čia tvarkomasi, kiek gražių dalykų ir puošybos elementų yra sukurta ten gyvenančių tikrai talentingų žmonių rankomis, kurie iš naujo vėl atrado save, prisikėlė naujam gyvenimui. Bendruomenės teritorijoje dirbantys vyrai pakalbinti noriai bendravo, džiaugėsi gyvenimu šiuose namuose ir galėjimu vėl būti naudingais. Mūsų akis džiugino nuostabiai tvarkoma aplinka, išpuoselėti gėlynai, auginamų vaistažolių ir prieskoninių žolelių plotai. Gyventojų užaugintų ir paruoštų žolelių mišinių galėjome įsigyti ir mes. O patarimus kaip jas naudoti mums geranoriškai dalijo kartu keliavusi Simno ambulatorijos vedėja, gydytoja Jūratė Overaitytė.

Kitas sustojimas buvo žymioji Merkinės piramidė. Vieni iš mūsų jau buvo lankęsi joje, kiti atvyko pirmą kartą. Su pokyčiais ir naujais planais mus supažindino pats šios erdvės sumanytojas ir įkūrėjas Povilas Žėkas. Aplankę tris kryžius (čia dera „palikti“ neigiamas mintis, emocijas, energijas – atiduoti jas Žemei), ypatingos svarbos kalvelę (atliekant meditacijas patiriamas ypatingo skaidrumo bei stiprumo energijos srautas, kuris yra net stipresnis nei pačiame kupole-piramidėje), Baltojo angelo erdvę (žvelgiant į baltąjį angelą galima pajusti angelų globą, o prisilietus – patirti gaivinantį paties dangiškojo Tėvo artumą), įėjome į kupolą. Kiekvieno vidų užplūdo ramybė, atsipalaidavimas, o Povilo atliekamų giesmių skambėjimas po stikliniais skliautais dar labiau sustiprino mūsų patirtus įspūdžius.

Atsipalaidavę, nurimę, pameditavę ir atsigėrę energinio vandens, nuvykome į vieno geriausių Dzūkijos skulptorių Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parką, kur mūsų jau laukė žymus skulptorius. Jis mielai supažindino mus su savo skulptūromis bei jų sukūrimo istorijomis. Jau tik įėjus pro vartus mus „su daina“ pasitiko medinių muzikantų kapelos. O toliau viskas vyko kaip pasakoje, juo labiau, kad drožėjo kolekcijoje pamatėme ne vienos pasakos veikėjus – ir Eglę žalčių karalienę, ir Milžiną, kuris, anot meistro, padeda jam akmenis kilnoti, ir Drakoną, riaumojantį prisiartinus prie jo. Sutikom ir Žaldoko kompaniją, ir Vingių Jono šeimyną, ir daugybę kitų literatūrinių kūrinių veikėjų.  Menininko darbuose atsispindi ir valstybingumo kelias, ir patriotiškumo idėjos, ir šių dienų gyvenimo aktualijos. Skulptoriaus drožiniai, puikiai įvertinti įvairiose parodose, konkursuose, varžytuvėse, garsina Lietuvą daugybę metų. Skulptorius A. Česnulis dirba iki šiol, turi pradėtų darbų ir daugybę planų ateičiai. Visi jo sukurti personažai yra pozityvūs kaip ir jis pats – paprastas, nuoširdus, mėgstantis pajuokauti. Tad ir mes skulptūrų ir poilsio parką palikome pakylėti ir dvasiškai turtingesni.

Kelionę užbaigėme Druskininkuose, prie Druskonio ežero šnarindami po kojomis prikritusių medžių lapų auksą, pasigėrėjome fontanu ir, atsigaivinę kava, šiek tiek pavargę, bet laimingi, su nenuilstančių dainininkių užvedamomis dainomis grįžome į namus.

Už šią išvyką esame dėkingi savo dekanei Janinai Žeimienei. Ji kruopščiai ir atsakingai suplanavo kelionę, jos metu palaikė gerą nuotaiką, džiugino gražiomis dainomis ir motiniškai visais rūpinosi. Ji pažadino mūsų norą keliauti ir dar daugiau pažinti gimtojo krašto istoriją, kultūrinį paveldą, suvokti dvasines ir kultūrines vertybes.

Taip pat labai esame dėkingi Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui. Jo iniciatyva, parama ir pagalba suteikė mums galimybę dalyvauti šioje išvykoje ir nors iš dalies patenkinti pažinimo bei lavinimosi poreikius. O juk tai taip būdinga studentams…

Alytaus TAU Simno filialo informacija

Taip pat skaitykite...