Balinių vėžliukų sutiktuvės

0.570509001529329557

Šią vasarą į Dzūkijos balas sugrįš raudonpilvės kūmutės ir baliniai vėžliai, kurie Lietuvos zoologijos sode gyveno nuo praėjusių metų. Metelių regioninio parko direkcija organizuoja šių saugomų gyvūnų sutiktuves.

Net 61 raudonpilvės kūmutės ir 54 vėžliukai bus paleisti į šių gyvūnėlių mėgstamas buveines.

Kviečiame atvykti birželio 22 d. nuo 11 iki 12 val. prie Metelių regioninio parko lankytojų centro (Seirijų g. 2, Metelių k., Lazdijų raj.). Čia bus galima pamatyti balinius vėžliukus ir raudonpilves kūmutes, išgirsti pasakojimus apie jų gyvenimą gamtoje ir zoologijos sode.

Balinis vėžlys – labai reta rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Baliniams vėžliams tinkamiausi negilūs stovintys arba lėtai tekantys vandenys – neišdžiūstančios kūdros pamiškėse, laukymėse, kur gausu nuvirtusių stuobrių ar dumblo, smėlio salelių, seklumų, kur galima šildytis. Pajutę pavojų, slepiasi vandenyje. Minta vandens ir sausumos gyvūnais, daugiausiai nariuotakojais. Gyvenimo trukmė Lietuvoje siekia 50-100 metų. Dzūkai balinius vėžlius vadina „gelažinėmis varlėmis”.

Raudonpilvė kūmutė – varliagyvis, .įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Oda su smulkiomis karpelėmis. Nugara tamsiai pilka su neryškiomis juodomis ar žalsvomis dėmėmis ir baltais taškeliais. Užpulta plėšrūno kūmutė atlošia galvą ir pakelia kojas – demonstruodama ryškų raštą ir perspėja, kad ją pulti yra pavojinga. Raudonosios kūmutės nyksta dėl tinkamų buveinių mažėjimo.

Atvažiuokite į Metelių regioninį parka ir susipažinkite su retomis ir saugomomis rūšimis.

Informacija www.vstt.lt

Taip pat skaitykite...