Gyventojų ir kurorto svečių dėmesiui – miškuose labai sausa

3035559

Atsižvelgiant į visos Lietuvos, o taip pat ir Druskininkų miškuose susidariusią situaciją, kai miškuose ypatingai sausa, atkreipiame gyventojų ir kurorto svečių dėmesį, kad miškuose šiuo metu reikia elgtis ypač atsargiai. Druskininkų savivaldybė yra viena miškingiausių visoje Lietuvoje, todėl susidariusi padėtis verčia suklusti ir būti budriems – net menkiausia kibirkštėlė gali sukelti gaisrą ir didžiulę žalą gamtai. Bendradarbiaujant su VĮ Valstybinių miškų urėdija, Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja  Violeta Grigorienė pasirašė įsakymą, dėl fizinių asmenų lankymosi miškuose apribojimo. 

Nuo gegužės 29 dienos apribojamas fizinių asmenų lankymasis Druskininkų savivaldybės teritorijoje esančiuose miškuose bei miško išteklių (vaistažolių, grybų, uogų ir kt.) naudojimas miškuose esant dideliam ir labai dideliam gaisrų pavojui – IV arba V miškų gaisringumo klasei. Taip pat draudžiamas bet koks atviros ugnies naudojimas Druskininkų savivaldybės teritorijoje esančiuose miškuose, nes įsivyravus karštiems ir sausiems orams, gaisrų pavojus itin išaugęs.

Prašome gyventojų miškuose lankytis tik esant būtinybei ir būti itin atsargiems – nekūrentų laužų, nemėtytų nuorūkų, pastebėjus bepradedantį degti mišką operatyviai informuoti ugniagesius gelbėtojus.

Druskininkų miesto sav. informacija

Taip pat skaitykite...