Šimtametė rytą pradeda nuo puodelio kavos

Šimtametė rytą pradeda nuo puodelio kavos (1)

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius šiandien pasveikino 100 metų sulaukusią alytiškę Anastaziją Kazakevičienę.  Meras šimtametei gražaus jubiliejaus proga linkėjo dosnumo, dalijantis sukaupta patirtimi, gražių ir malonių akimirkų vaikų, anūkų ir proanūkių apsuptyje, geros sveikatos, stiprybės ir artimųjų meilės.
Padėkojusi už sveikinimus guvi senolė mielai pasidalijo jaunystės prisiminimais. Anastazija kilusi iš Šakališkių kaimo, Marijampolės rajone. Būdama  23 metų ji ištekėjo už 14 metų vyresnio kamynystėje gyvenusio našlio.  Anastazija užaugino 5 vaikus – trijų sūnų ji susilaukė su vyru ir užaugino du vyro vaikus iš pirmosios santuokos. Dabar ji jau džiaugiasi 5 anūkais ir 4 proanūkiais. Vienas jų – mažasis Jaunius, anot Anatazijos, šįryt ją pirmasis  pasveikino  gražaus jubiliejaus proga.
Anastazija jauna mėgo nerti vašeliu, giedojo bažnyčioje ir neslėpė ir dabar dar kartu su marčia Jūratė kartais padainuojanti. Prieš kelis mėnesius ji dar nueidavo į parduotuvę, pati langus išsivalydavo, užuolaidas pasikeisdavo, tačiau dabar jau šių darbų imtis neleidžia sveikata.  „Nieko jau nepajėgiu, bet liežuvis dar kruta ir gana,“ – kalbėdama apie sveikatą, šmaikštavo senolė. Viena bute gyvenanti šimtametė džiaugiasi, kad ja  rūpinasi  ir lanko artimieji.
Pasak senolės, 100 metų prabėgo labai greitai: „Atrodo, kaip negyventa, metai prabėgo labai greitai, o buvo visko… Nusipirkti reikiamų prekių eidavom pėsčiomis į Marijampolę ir buvo gerai, o dabar žmonės po kelias mašinas turi ir vis sako, kad negerai gyvena,“ – samprotavo šimtametė.
Paklausta, koks gi tokio ilgaamžiškumo receptas, šimtametė teigė, kad ilgaamžiškumo priežasčių ko gero reikėtų ieškoti genuose – Anastazijos mama sulaukė aštuoniasdešimties, o  močiutė  – net 104 metų.
Anastazija niekuomet nesilaikė sveikos mitybos principų, jaunystėje  mėgo rūgštų pienas su bulvėmis neatsisakydavo rūkytų lašinių, o dabar  rytais mielai pasimėgauja puodeliu kavos.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Taip pat skaitykite...