Alytaus gėlynuose žiedus jau išskleidė daugiau kaip 10 tūkst. pavasarinių gėlių

  • Gelynai (1)
  • Gelynai (3)
  • Gelynai (4)

Alytus dažnai vadinamas žaliuoju miestu, o pernai Alytaus miesto želdiniai buvo giriami kaip gražiausi ir geriausi šalyje. Todėl nenuostabu, kad alytiškiai ir miesto svečiai ne tik gėrisi miesto kraštovaizdžiu, bet ir puoselėjamais želdynais ar gėlynais.

 Šiomis dienomis Alytaus gėlynuose žiedus išskleidė daugiau kaip 10 tūkst. pavasarinių gėlių – tulpių, narcizų, krokų ir našlaičių, o sužydėjusios sakuros ar vyšnios ne tik  džiugina miestiečių akis, bet jos įamžinamos ir nuotraukose. 

Šiais metais Senamiesčio skveras pasipildė tūkstančiu įvairiaspalvių krokų ir geltonžiedžių narcizų žiedų. „Džiaugiamės, kad  pavasario šalnos nenukando sakurų ir kitų vyšnių, slyvų žiedų, todėl mieste mūsų akis džiugina rožiniais ir baltais žiedais pasipuošę medžiai“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Zubrė. Augalus pasodino VšĮ „Alytaus infrastruktūra“.

Šį pavasarį taip pat bus pasodinta daugiau kaip 2 tūkst. medžių ir krūmų sodinukų: Naujosios gatvės žalioje skiriamojoje juostoje bus sodinama 180 kadagių, 240 šluotelinių hortenzijų, 360 lanksvų, 360 melėsų, 60 šeivamedžių. Ugniagesių gatvės vazose pasodinti aštuoni grauželinės gudobelės medeliai, šermukšniai – šalia pėsčiųjų ir dviratininkų tako tarp A. Jonyno  ir Saulėnų gatvių. Žaliojoje gatvėje – 170 tujų ir 12 ožekšnių. Jotvingių gatvėje bus pasodinta 240 lanksvų, vėliau dar apie 300 daugiamečių augalų. Šalia Klevų gatvės kapinių bus sodinamos 38 tujos.  Kituose miesto gėlynuose bus sodinamos šluotelinės hortenzijos (nebijančios šalnų), lanksvos, melėsai. Aušros gatvėje bus atsodintos sunykusios dekoratyvinės formos baltažiedės robinijos medeliai. 

Alytiškius ir miesto svečius kviečiame ne tik apžiūrėti mieste kuriamus gėlynus, bet taip pat juos saugoti.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Taip pat skaitykite...