Alytus – viena iš paskutiniųjų stotelių prieš pasaulio čempionatą

aerobika_16_kovo_13_129

Praėjusį sekmadienį Alytuje sugužėjo apie penki šimtai aerobinės gimnastikos entuziastų iš visos šalies. Dzūkijos sostinėje vyko net dvejos varžybos – Lietuvos aerobinės gimnastikos pereinamosios lygos čempionatas ir Atviras Alytaus miesto aerobinės gimnastikos čempionatas ASRC taurei laimėti.  Nuo ryto iki vėlaus vakaro dalyviai varžėsi penkiose amžiaus grupėse ir atliko beveik tris šimtus pasirodymų. Kodėl skirtingiems dalyviams šie čempionatai buvo tokie reikšmingi?

„Ši sporto šaka vis labiau populiarėja, tad ir dalyviai pripranta, jog daugėja konkurencijos, o varžybos būna intriguojančios ir trunka ilgai”, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi varžybų direktorė Loreta Spitrytė.

Repeticija prieš pasaulio čempionatą

Atviras Alytaus čempionatas buvo itin svarbus pajėgiausiems šalies sportininkams, kurie jau gegužės pabaigoje keliaus į pasaulio čempionatą. Kadangi sportininkai varžėsi pagal tarptautinius reikalavimus, tai buvo viena iš paskutiniųjų repeticijų prieš svarbiausią metų startą.

„Manau, kad šiems sportininkams tikrai buvo pravartu pasirodyti prieš teisėjus, nes jie atliko būtent tą programą su kuria keliaus į Portugalijoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Didelių staigmenų nebuvo – pirmąsias vietas iškovojo tie aerobinės gimnastikos atstovai, kurie yra Lietuvos rinktinės nariai. Tai tik dar kartą įrodo, jog pasaulio čempionate išvysime geriausius sportininkus. Jų pasirodymai tikrai išsiskyrė – aukštesnis meistriškumas, elementų sudėtingumas, jų gausa, technika ir net sportininkų charizma.”, – pagyrų rinktinės nariams neslėpė L. Spitrytė.

Lietuvos aerobikos federacijos prezidentės Romos Aleksandravičienės nuomone, visų Lietuvos rinktinės narių varžybiniai pratimai iki pasaulio čempionato bus dar labiau tobulinami. R. Aleksandravičienė net neabejoja, jog praėjusiose varžybose teisėjai ir žiūrovai pamatė dar ne viską – kiekvienas pasaulio čempionato dalyvis Portugalijoje mėgins viską atlikti nepriekaištingai.

Svarbi diena buvo ne tik tiems, kurie varžėsi Atvirame Alytaus aerobinės gimnastikos čempionate. Pereinamosios lygos čempionato dalyviams taip pat netrūko motyvacijos iškovoti medalius – geriausiai pasirodę sportininkai ne už ilgo gali tikėtis startuoti varžybose pagal tarptautinius reikalavimus.

Stebino komandų gausa

„Manau, kad renginys puikiai pavyko – stebino dalyvių gausa. Žinoma, tokių čempionatų vienas žmogus nesuorganizuotų. Dirbo daug savo darbą išmanančių specialistų, todėl nekilo keblumų”, – pasakojo asmeniškai prie varžybų organizavimo prisidėjusi L. Spitrytė.

Čempionatuose dalyvavo net 24 komandos iš visos šalies. Atvirame Alytaus miesto aerobinės gimnastikos čempionate daugiausiai komandų susirinko iš Kauno, Kauno rajono bei Klaipėdos.  Pastarajame čempionate įvertinimų sulaukė ne tik labiausiai nusipelnę sportininkai, bet ir treneriai, kurie juos paruošė – Roma Aleksandravičienė, Violeta Masiulienė, Jovita Muntianienė ir Jolanta Matuzevičienė.

 Pereinamosios lygos čempionate dalyvių publika buvo kiek įvairesnė – sportininkai atkeliavo iš Klaipėdos, Visagino, Kauno, Alytaus, Lazdijų, Veisiejų ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių. Išdalinus svarbiausius apdovanojimus, nebuvo pamirštos ir masiškiausios komandos, paruošusios daugiausiai sportininkų šioms varžyboms. Pirmąją vietą iškovojo Jonavos „Aero Gym“ klubas, antrąją – Alytaus sporto ir rekreacijos centras bei trečiąją – Jonavos aerobinės gimnastikos klubas „Ieva”.

Organizatorių informacija

Taip pat skaitykite...