Bibliotekoje – popietė su Icchoko Rudaševskio dienoraščiu ir žydiškais beigeliais

Vilniaus_geto_dienorastis_knygos

Alytiškiai kviečiami į „Beigelių popietę“, kurios metu bus pristatytas Vilniaus geto metraštininku vadinamo Icchoko Rudaševskio dienoraštis, išleistas lietuvių kalba.

Renginio laikas – balandžio 19 d. 17 val.

Renginio vieta – Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka (Seirijų g. 2)

Icchoko Rudaševskio „Vilniaus geto dienoraštis“ yra vienas svarbiausių gete parašytų istorinių liudijimų – autentiškų Holokausto ir Vilniaus geto istorijos dokumentų. Lietuvos žydų bendruomenės iniciatyva sutelkta daug pastangų išversti jidiš rankraščio tekstą į lietuvių kalbą, surinkti archyvinę medžiagą, skirtą pirmajam „Vilniaus geto dienoraščio“ leidimui lietuvių kalba.

„Man atrodo, kad mano žodžiai ant popieriaus parašyti krauju“ — Vilniaus geto kalinys Icchokas Rudaševskis Holokausto atmintį – kasdienybės Vilniaus gete realybę, bejėgiškumo skausmą, gyvenimo kovą ir viltį savo gimtąja jidiš įamžino paprastame mokykliniame sąsiuvinyje. 15-os metų gete sulaukęs Icchokas buvo nužudytas su savo šeima Paneriuose.

Jaunojo metraštininko jautriai rašyto dienoraščio ištraukas skaitys bei savo prisiminimais dalinsis Vilniaus gete kalintas Lietuvos žydų bendruomenės narys.

Pokalbį ves knygos vertėjas dr. Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius, poetas, literatūrologas. Pokalbyje taip pat dalyvaus knygos dailininkė Sigutė Chlebinskaitė.

Renginio metu bus galima iš arčiau susipažinti su žydų kultūros tradicinės virtuvės subtilybėmis – užkandžiais vaišins „Beigelių krautuvėlė“.

Taip pat skaitykite...