Ekopamokėlė-renginys „Mes – gamtos draugai“

Pasaka (1)-1

Jau penktus metus Alytaus Dainavos pagrindinėje mokykloje vykdomas aplinkos apsaugos projektas „Žaliu taku“. Jo tikslas  ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą ir draugišką elgesį aplinkai. 

Kovo pabaigoje lopšeliuose-darželiuose „Saulutė“  ir  „Pasaka“ vyko ekologijos pamokėlės-renginiai „Mes gamtos draugai“.  Renginius vedė  3a ir  4b klasių pradinukai, juos parengė mokytojos Daivos Grudzinskienė ir Dalia Vitalija Kačanauskienė. Mokiniai darželio draugams parodė spektaklį „Knyga suranda draugą“. Spektaklyje mažieji aktoriai pasakojo istoriją, kaip šiukšlyne verkė suplyšusi, niekam nereikalinga ir išmesta knyga. Vaidinimo pabaigoje knyga buvo išgelbėta gerų vaikų dėka. Šis  spektaklis išmokė vaikus, kaip reikia gerbti ir mylėti knygą. Darželinukus aplankė spalvoti konteineriukai. Jų tikslas – įsitikinti, ar vaikai geba rūšiuoti pagal paskirtį šiukšles. Žaidė edukacinį žaidimą „Mokykimės rūšiuoti“. Surūšiavę šiukšles, mokiniai  demonstravo savo sukurtus drabužių modelius  ir parodė, kaip galima kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas. Renginį pradinukai paįvairino  dainomis apie Žemės spalvas, bundančią gamtą, grįžtančius paukščius. Susitikimo pabaigoje darželio vaikams buvo skirta užduotėlė. Jie turėjo papuošti  žemę gėlytėmis, drugeliais, medžiais, paukščiais ir kitais piešinėliais.  Juk tam, kad galėtume gyventi gražesnėje, švaresnėje aplinkoje, reikia nuo mažens ugdytis atsakomybę už savo poelgius – nešiukšlinti, rūšiuoti šiukšles, gražinti ir tausoti gamtą. 

Atsidėkodami už gražų renginį ir apsilankymą darželių vaikai mokiniams padovanojo po mažą „širdelę“ ir palinkėjo būti visuomet draugiškiems, tolerantiškiems. Kartu  šoko draugystės šokį. Buvo įteiktos saldžios dovanėlės ir Velykų zuikio sertifikatai. Mokiniai džiaugėsi sutikę savo buvusias auklėtojas bei galimybe pasivaikščioti po grupes ir prisiminti čia praleistas dienas.

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Daiva Grudzinskienė ir Dalia Vitalija Kačanauskienė

Taip pat skaitykite...