Sekmadienį į Alytų atvyksta kupina pramogų – ,,Didžioji pavasarinė mugė’’

20180302_143329 (1)

Šį sekmadienį Alytų pasieks jau tradicine tapusi šventė -,,Didžioji pavasarinė mugė’’. Kasmet organizuojamas renginys kaip įprasta nusidrieks S.Dariaus ir S.Girėno gatve, kur miesto svečius ir gyventojus pasitiks 200 prekybininkų iš įvairiausių šalies kampelių. Nuo 10 iki 16 valandos vyksiančioje mugėje sutiksime: ūkininkus, sodininkus, tautodailininkus, amatininkus ir kitus įvairiausius gamintojus. Šiemet rengininyje lankytojų lauks neregėtas skaičius pramogų ir organizatorių rengiamos staigmenos.

200 prekybininkų iš visos Lietuvos

            Įsigyti sodinukų, daigų, sulaukti konsultacijos iš sodininkų ir daržininkų lūpų? Paragauti lietuviškos duonos, pasivaišinti nemokama žuviene? Susitikti su artimu ir pasidžiaugti atgijusia gamta – viskas vienoje vietoje ,,Didžiojoje pavasario mugėje’’! Centrinė Alytaus miesto gatvė bus kupina visko: šviežiai rūkytos mėsos, žuvies gaminių, natūralios duonos, kepinių, dekoratyvių augalų, vaismedžių, lauko baldų dirbinių iš medžio, rankų darbo vegetarinių saldumynų, prieskonių, arbatų,  medaus džemų, latviškų saldainių, žvakių, keramikos, papuošalų, drabužių ir dar daug visko. Ypatingu laikotarpiu rengiama mugė neapseis ir be Velykinės atributikos – nuo marginimo reikmenų iki Verbų. Specialiai šiame renginyje nemokamai kviečiami dalyvauti ir prekiauti Verbų gamintojai.

Stebins renginio programa

            Nuo 10 iki 16 val. vyksianti ,,Didžioji pavasarinė Alytaus mugė’’ išties stebins neregėta gausa veiklų: nuo 10 val startuos nemokama mankšta ,,Laikas sau su trenere Toma“. Čia prisijungti ir energingai pradėti sekmadienį kvies trenerė Toma, kuris padės susipažinti su kalanetika ir kviečia prisijungti visus miestiečius.

            Nuo 12 iki 13 val. Alytaus šunų mylėtojų klubas ,,Canis’’ surengs šuniukų pasirodymą. Dresūros pamokų vadovas Deividas Truska pasirodymo metu žiūrovams parodys šunų elgsenos pradžiamokslį: kaip kontroliuojamas ir valdomas šuo. Pasirodyme dalyvaus 5-6 šunys,o po dresūros elementų, bus pristatytos ivairios šunų veislės su trumpais jų pristatymais (mini paroda).

            12-15 val. prasidės ir nemokamas lauko šachmatų turnyras po atviru dangumi, kuriame dalyvauti ir linksmai leisti laiką bus kviečiami visi gyventojai ir miesto svečiai. Gerą nuotaiką ir draugų kompaniją kviečiantis drauge pasiimti turnyras vyks greta S.Dariaus ir S.Girėno gatvės esančioje Rotušės aikštėje, kur šachamatų lenta bus ištiesta ant grindų ir įspūdingai stebins savo dydžiu.  Všį ,,Savanorytės tiltai’’ vedamas turnyras apdovanos geriausius žaidėjus ir įteiks jiems prizus.

            Gretimais nuo 13-14 val. lankytojus sutrauks margučių ridenimo varžybos. Lankytojai raginami pasipraktikuoti ir atsinešti po 3 margučius bei varžytis tarpusavyje dėl toliausiai nuridento margučio.

            Visą mugės laiką šalia Angelo paminklo vyks ir nemokamas vienkartinis bagažinių turgus, kuriame Alytaus gyventojai prekiaus savo asmeniniais nebenaudojamais daiktais.

            Mugėje veiks ir iškirtinis – dėmesį prikaustisiantys ,,Fotoateljė’’. Analoginė fotolaboratorija primins, kaip nuo senų laikų buvo pozuojama nuotraukoms. Čia pat mugėje galėsite pasigamti senove dvelkiantį prisiminimą ir jį įsigyti.

Nemokamos dovanos: nuo karinės košės iki žuvienės

            Aną pavasarį iš visos Alytaus apskrities į pavasario šventę suvažiavę lankytojai džiaugėsi ne tik gausiu apsipirkimu, bet ir pramogomis. Šiemet lankytojai bus nustebinti dar labiau. Miesto svečiai ir gyventojai bus nemokamai vaišinami žuviene, kurią dalins ,,Išlaužo žuvis’’, pirmuosius 100 mugės svečių bus nemokamai vaišinami koše iš karinio automobilio  ,,ArmyDay’’ taip pat bus išpilstyta ir 10 litrų giros, kurią dovanos ,,Joalda’’.

Išskirtinės pramogos mažiesiems

             Mažuosius mugės lankytojus be kiaušinių ridenimo čempionato ir Alytaus šunų mylėtojų klubo ,,Canis’’ pasirodymo pasitiks ir dar pramogų. Vaikus linksmins švenčių organizavimo komanda ,,Linksmas lagaminas’’, kurie su savo animatoriais kvies žaisti visus mažuosius. Mugėje jų lauks ir ponis, kuriuo bus galima pajodinėti. Negana to, miesto centre stovės atrakcionų parkas ,,Atrakcionada’’ karuselė bei balionų žaidimas, o dar didesnį įspūdį paliks į šventę atvykęs Lietuvos policijos draugas – šuo Amsis, kuris  papasakos vaikams apie savo darbą. ,,Didžiojoje pavasarinėje Alytaus mugėje’’ mažuosius kvies pasilepinti ir cukraus vata, o žaismingu prisiminimu taps renginyje įsigyti margaspalviai helio balionai.

Registruotis kviečia bagažinių turgus

            Kovo 25 dieną vyksiančioje ,,Didžiojoje pavasarinėje Alytaus mugėje’’ lankytojus sukvies ir veinai dienai atgysiantis bagažinių turgus. Naudoti daiktai, knygos, drabužiai, žaislai ar žaidimai – pirkti, parduoti ar padovanoti galės visi susirinkę ir užsiregistravę gyventojai. Visi norintieji kviečiami dalyvauti ir pardavinėti nebenaudojamus savo daiktus nemokamai.  Registruotis galima čia (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfoPWiu2EnWzYcB4PyKVnINEEzmkZe-C3-PNtZBncJ6Xkt3Iw/viewform).

Sodo ir daržo naujienos

            Tarp gausos mugininkų specialiai išskirta zona – sodinukams. Beveik 20-tyje prekybos vietų bus nestokojama pasirinkimo. Dekoratyviniai lauko augalai, vaismedžiai, vaiskrūmiai, daigai ar sėklos – viską rasite S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje kovo 25 dieną vyksiančioje ,,Didžiojoje pavasarinėje Alytaus mugėje’’. Čia pat lankytojai bus mielai konsultuojami jiems kilusiais klausimais, jų lauks  nemokamos sodinukų sodinimo paslaptys, patarimai, kaip puoselėti ir prižiūrėti savo sodus ir daržus bei galimybė įsigyti dar neturimų  rūsių augalų.

Tradicijas kuriame kartu

Pavasarį atgijančia gamta, prasidedančiu pasiruošimu sodui ir daržui, artėjančiomis Velykomis – visu tuo, pasidžiaugti kviečianti ,,Didžioji pavasarinė Alytaus mugė’’ buria ne tik viso miesto, bet ir apskrities gyventojus. ,,Tradicijas kuriame ir palaikome kartu’’- su tokiu šūkiu organizatoriai kviečia.

Organizatorių informacija

Taip pat skaitykite...