Ieškomi laikinieji vaikų globotojai

Druskininkų savivaldybė kviečia bendruomenę suteikti pagalbą be tėvų globos likusiems vaikams ir ieško socialinių globotojų, kurie galėtų laikinai globoti vaikus savo namuose. Esant krizinei situacijai šeimoje ir Vaiko teisų apsaugos institucijai paėmus vaiką iš šeimos, šis laikinai būtų atiduodamas globoti ne į vaikų namus, o į namų aplinką, tai yra, socialiniam globotojui.

IMG-0605-kopija-19991

Globotojas savo namuose globos vaiką, kol vaiko biologinė šeima vėl bus pasirengusi užtikrinti geriausius vaiko interesus ir saugią aplinką. Socialiniu globotoju gali būti vienas gyvenantis asmuo ir sutuoktiniai. Globėjas bus parenkamas atsižvelgiant į jo asmenines savybes, sveikatos būklę, sugebėjimą būti globėju, santykius su vaiku, vaiko interesus. Globotoju gali būti asmuo nuo 21 metų iki 65 metų. Jis turi turėti savo būstą. Globotojas taps ir vaiko atstovu pagal įstatymą. Socialinis globotojas turės išklausyti Globėjų mokymus, gauti išvadą ir bus įdarbintas Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centre, kas mėnesį gaus darbo užmokestį ir atliks socialinio darbuojo funkcijas. Atsiradus be tėvų globos likusiam vaikui, socialinis globotojas atliks globotojo funkcijas. Kriziniu atveju globa galės trukti nuo 3 parų iki 3 mėnesių, laikinos globos atveju – iki 12 mėnesių, nuolatinės globos – iki kol vaikui sukaks 18 metų ar pasibaigs nuolatinė globa. Vaiką grąžinus šeimai, globotojas toliau tęs darbą Centre ir lauks kito vaiko.

 Vaiko globos laikotarpiu globotojai gaus darbo užmokestį, taip pat vaiko globos (rūpybos) išmoką ir globos tikslinį priedą (304 Eur), „vaiko pinigus“ (30 Eur), pagalbos pinigus (114 Eur už 1 vaiką, 190 Eur už 2 vaikus, 304 Eur už 3 ir daugiau vaikų, bei papildomai 38 Eur už vaiką iki 3 metų).

 Taip pat galės būti skiriama ir vienkartinė materialinė parama nupirkti vaikui reikalingus reikmenis ar daiktus. Vienu metu globotojas galės globoti iki 3 vaikų. Bendras vaikų skaičius šeimoje su savais vaikas neturės būti daugiau nei 5 vaikai. Skaičius galės būti didesnis išimtiniais atvejais, kai neišskiriami broliai ir seserys.

 Visi susidomėję gali kreiptis į Socialinės paramos skyriaus vedėją Ligitą Baranauskienę, tel.8-313-55744, el.p. ligita.b@druskininkai.lt

Taip pat skaitykite...