Siūloma atliekų rinkliavą skaičiuoti būsto vienetui ir „galvai“

Daugiabučių namų pirmininkų atstovai siūlo vietinės rinkliavos už šiukšles pastoviąją dalį nustatyti būsto vienetui, kintamąją dalį – pagal gyventojų skaičių. Vėliau, įgyvendinus šiuo metu Alytaus regiono atliekų centro vykdomą projektą, kurio metu atsiras galimybė apskaityti kiekvieno buto išmetamas šiukšles (gyventojai turės buto identifikatorių, jis fiksuos įmetimų į konteinerį skaičių), kintamoji dalis būtų skaičiuojama pagal realų išmetamų šiukšlių kiekį.

Atliekos (AMS nuotr.)

„Mokėti už atliekas ne pagal plotą – tikrai esminis ir dažnai minimas siūlymas ir jis tikrai turi būti vertinamas. Manau, sprendimas turi būti priimtas tik išanalizavus, kaip tai paveiktų miesto daugiabučių gyventojų, individualių namų, verslo įmonių mokėjimus“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

Anot pasiūlymus pateikusiųjų atstovo Vytauto Kazlausko, daugiabučių namų pirmininkai siekia teisingesnio skaičiavimo.  „Mūsų gyventojai neprieštarauja mokėti už šiukšles, bet nori, kad mokestis būtų teisingas – kvadratai nešiukšlina, šiukšlina žmonės, kaip ir buto plotas jų kiekiui, mūsų manymu, įtakos neturi“, – teigė V. Kazlauskas.

Pateikę pasiūlymus DNSB pirmininkų atstovai prašo parengti tarybos sprendimo projektą.

Administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko teigimu, preliminariais skaičiavimais, pakeitus atliekų rinkliavą pagal siūlymus, pigiau mokėtų nuosavų namų ir didelių butų gyventojai, tačiau brangiau  – mažuose butuose gyvenančios didesnės šeimos.

„Esu sakęs, kad galutinis sprendimas bus priimtas ir rinkliavos dydžio skaičiavimas keisis suradus optimalų variantą visoms gyventojų grupėms ir verslui. Jei įvertinus paaiškės, kad šis pasiūlymas toks, taryba ir galės apsispręsti pakeisti rinkliavos tvarką,“ – sakė V. Grigaravičius.

Artimiausiu metu planuojama pateikti gyventojams susipažinti, kaip pasikeistų vietinės rinkliavos mokesčio dydis pagal pateiktus pasiūlymus. Tuomet, įvertinus visus variantus, sprendimo projektas bus teikiamas svarstyti miesto savivaldybės tarybai.

Taip pat skaitykite...