Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje nustatytas meningokokinės infekcijos atvejis

meningokokines-infekcijos-simptomai-59ddbb795142f

meningokokines-infekcijos-simptomai-59ddbb795142fVarėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informavo, kad  Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje nustatytas  meningokokinės infekcijos atvejis.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė išplatino pranešimą, kad buvo konsultuotasi su kompetentingais specialistais iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro dėl profilaktinių priemonių taikymo gimnazijoje susirgimo atveju. Buvo rekomenduota: apsilankyti pas šeimos gydytoją asmenims, kurie galėjo turėti artimą kontaktą su mokine (bendraklasiams, kurie kartu dalyvavo pamokose, pedagogams, kurie vedė pamokas ir pan.); laikytis kasdieninių asmens higienos taisyklių;  stiprinti imunitetą; žinoti susirgimo požymius, stebėti sveikatos būklę, sunegalavus nedelsiant kreiptis į medikus bet kuriuo paros metu.

Dar kartą buvo akcentuota, kad meningokoko sukėlėjas nėra atsparus aplinkoje ir, valant patalpas drėgnuoju būdu bei tinkamai vėdinant, jis žūsta.

Tai nėra epideminis susirgimas, karantinas neskelbiamas, pamokos neatšaukiamos.

Gimnazijoje duoti nurodymai valytojoms, mokytojams, kitiems darbuotojams dėl papildomų profilaktinių priemonių taikymo (remiantis rekomendacijomis).

 REKOMENDACIJOS MOKINIAMS, MOKYTOJAMS, TĖVAMS

DĖL MENINGOKOKINĖS INFEKCIJOS PROFILAKTINIŲ PRIEMONIŲ

 Ką turėtų žinoti vaikų ugdymo įstaigos bendruomenė?

 • Pasireiškus meningokokinės infekcijos atvejui kolektyve (pvz. darželyje, mokykloje), svarbu nepanikuoti
 • Pirmiausia, privaloma informuoti kolektyvo narius ir nustatyti, su kuo sergantis asmuo turėjo artimiausią kontaktą
 • Meningokokinė infekcija plinta tik artimo kontakto su sergančiuoju metu (bučiuojantis, valgant iš tų pačių indų, per seiles ar nosies išskyras)
 • Artimą sąlytį turėjusiems asmenims rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad būtų paskirta vienkartinė antibakterinių vaistų dozė
 • Chemoprofilaktika turi būti pradėta kuo anksčiau (ne vėliau kaip per 7 paras po buvusio kontakto). Ji rekomenduojama tik asmenims, glaudžiai kontaktavusiems su ligoniu – šeimos nariams, klasėje – suolo draugams ir kitiems artimai bendravusiems asmenims, personalui, buvusiems sąlytyje su susirgusiu asmeniu
 • Kolektyvo nariai turi stebėti savo sveikatą 10 dienų
 • Prasidėjus karščiavimui ar atsiradus kitiems būdingiems ligos požymiams (stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, odos bėrimai, sprando raumenų sustingimas), patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją
 • Meningokokinės infekcijos sukėlėjas – labai neatsparus aplinkos poveikiui, todėl pakanka patalpas dažnai vėdinti bei valyti drėgnuoju būdu

     Meningokokinės infekcijos simptomai yra šie: karščiavimas, sloga, kaklo sustingimas, gerklės skausmas, silpnumas, pykinimas, jautrumas šviesai ir garsams, galimas sąmonės netekimas. Pažengusios ligos stadijos požymis – odos bėrimas.              

         Kaip apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos?
Kaip ir kitų infekcijų atveju, svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis. Antimikrobinė profilaktika rekomenduojama tik asmenims, glaudžiai kontaktavusiems su ligoniu.
Siekiant sumažinti užsikrėtimo riziką rekomenduojama:

 • reguliariai plauti rankas
 • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, panaudotas – išmesti į šiukšliadėžę)
 • reguliariai vėdinti ir valyti patalpas
 • svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis

      Pastebėjus ligos simptomus – nedelskite, o imkitės veiksmų:

 • kreipkitės į gydymo įstaigą, nesvarbu ar tai būtų diena ar  naktis
 • papasakokite apie simptomus, kuriuos pajutote Jūs pats ar Jūsų vaikas
 • gydytojui pasiūlius, atlikite visus tyrimus, siekiant išsiaiškinti Jūsų ar jūsų vaiko negalavimo priežastį
 • jei po apžiūros Jūs ar Jūsų vaikas buvo išleistas į namus, stebėkite savo ar savo vaiko būklę, esant būklės pablogėjimui, nedelsiant pakartotinai kreipkitės į gydymo įstaigą, nesvarbu ar tai būtų diena ar naktis

Varėnos r. sav. informacija

Taip pat skaitykite...