Socialinio projekto „Draugystė veža“ dalyviai lankėsi Druskininkuose

Draugyste

Penktadienį Druskininkuose lankėsi socialinio projekto „Draugystė veža“ dalyviai. Sausio pradžioje trečią kartą startavo LRT pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“, kurio pagrindinis tikslas – mažinti atskirtį tarp žmonių su negalia ir jos neturinčiųjų. Akcijos organizatoriai VšĮ „Baltijos ugdymo centras“ ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu dalyvauti projekte kviečia draugų poras, kurie turi svajonę – savo akimis išvysti Eurovizijos dainų konkursą, kuris šiais metais vyks Lisabonoje. Projekto dalyviai atrankinių kelionių po Lietuvą maratono metu lankėsi Druskininkuose ir pramogavo Snow Arenoje.

Snow Arenoje socialinio projekto „Draugystė veža“ dalyvius bei juos lydinčią VšĮ „Baltijos ugdymo centras“ partnerę Žydrę Gedrimaitę pasitiko Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas ir Socialinės paramos skyriaus vadėja Ligita Baranauskienė bei asociacijos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Druskininkų viltis“ darbuotojai bei auklėtiniai.

Susitikimo metu pristatytas socialinis projektas „Draugystė veža“, jo svarba ir siekiami rezultatai. Kalbėta apie neįgaliųjų organizacijas, jų veiklą, neįgaliųjų integravimą į visuomenę bei jiems pritaikytą infrastruktūrą. Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas domėjosi, ar projekto dalyviai atvykę į kurortą nepatyrė nepatogumų, tačiau šie tvirtino, kad jokių nepatogumų nepatyrė. Priešingai – džiaugėsi, kad atvykę į Druskininkus gali mėgautis įvairiomis paslaugomis ir pramogomis. Judėjimo negalią turintys žmonės Druskininkuose ir kurorto apylinkėse  gali aplankyti miesto muziejų, biblioteką, pasigrožėti „Grožio šaltiniu“, atsipalaiduoti restorane-muzikiniame klube „Druskininkų kolonada“. Druskininkų vandens parke yra įrengti keltuvai į baseiną ir specialus nekaistantis neįgaliojo vežimėlis skirtas pirčių erdvei ir pan. Socialiniam turizmui dėmesį skiria ir nemaža dalis kurorte dirbančių verslininkų.

„Druskininkuose viskas puikiai pritaikyta neįgalumą turintiems asmenims,“ – džiaugėsi socialinio projekto dalyvius lydėjusi Ž. Gedrimaitė.

Vėliau atvykusiųjų laukė Snow Arenos siūlomos pramogos. „Druskininkų Viltis“ auklėtiniai atvykusiems projekto dalyviams demonstravo savo čiuožinėjimo bei slidinėjimo įgūdžius ir kvietė patiems išbandyti žiemos pramogų komplekso siūlomas paslaugas.

Kelionės dalyvių įspūdžius ir draugystės istorijas kviečiame pamatyti nuo sausio 16 d. LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

„Draugystė veža“ organizatoriai Baltijos Ugdymo Centras ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM kartu su pirmosios lietuviškos draugų kelionės dalyviais kviečia ir kitas draugų poras pildyti projekto anketą bei garantuoja nuostabų laiką, naujas patirtis, puikią kompaniją ir nepamirštamas emocijas.

Penkios laimėtojų poros bus atrenkamos balsuojant portale www.lrt.lt kovo 2-10 dienomis ir paskelbiamos finalinėje lietuviškos Eurovizijos atrankos laidoje kovo 11 dieną Žalgirio arenoje. Gegužės mėnesį laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Portugaliją bei galimybė gyvai stebėti Lietuvos ir kitų šalių atstovų pasirodymus Eurovizijoje.

Daugiau informacijos apie projektą čia: https://www.facebook.com/baltijosugdymocentras/

Druskininkų sav. informacija

Taip pat skaitykite...