Miesto paviršinėms nuotekoms tvarkyti – naujas automobilis

Alytuje pristatytas naujas automobilis, pritaikytas miesto paviršinių nuotekų sistemoms tvarkyti. Pastaruoju metu didėjant kritulių kiekiui, lietaus vandens surinkimas miesto gatvėse gali tapti problema, todėl vienas moderniausių Baltijos šalyse automobilių padės ją išspręsti.

Automobilis N (1)

UAB „Dzūkijos vandenys“ įsigyta speciali transporto priemonė skirta paviršinių nuotekų tinklams valyti, prižiūrėti ir užsikimšimams šalinti.

„Dėl išskirtinės šio automobilio konstrukcijos – panaudoto aliuminio, užtikrinto optimalaus svorio paskirstymo – šis automobilis puikiai tinka naudoti miesto sąlygomis, kur siauros gatvės, įprastai nepravažiuojamos didelėmis transporto priemonėmis“, – teigia Vandentiekio ir nuotakyno departamento direktorius Leonas Mackevičius.

Bendrovė šiuo metu eksploatuoja apie 145 km Alytaus miesto paviršinių nuotekų tinklų ir aštuonias lietaus nuotekų valyklas, įrengtas įvairiose Alytaus miesto vietose.

Per metus dėl liūčių ir kitų priežasčių lietaus nuotekų tinkluose įvyksta daugiau kaip 30 avarijų. Kai kurių vamzdynų skersmenys yra per dideli, atskirose vietose priešingai – per maži, todėl liūčių metu patvinsta gatvės. Dėl šių priežasčių tinkluose kaupiasi smėlis ir kitos nuosėdos, užnešami lietaus surinktuvai. Jau šią vasarą Alytaus mieste buvo atlinkti įvairūs remontai: perkasti keliai, keičiami vamzdynai, o šiemet taip pat bus keičiami Ulonų ir Santaikos gatvių vamzdynai.

Efektyvi nuotekų tvarkymo sistema prisidės, kad Alytaus vanduo būtų ir toliau vienas švariausių Lietuvoje.

Parengta pagal Alytaus m. sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...