Jaunųjų šaulių ekskursiją į Kauną

LŠS Alytaus apskrities A. Juozapavičiaus 1-osios rinktinės Alovės, Punios, Makniūnų, Alytaus Dzūkijos pagrindinių mokyklų ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos jaunieji šauliai vyko į Kauną, kur aplankė Vytauto Didžiojo karo ir Kauno IX forto muziejus. Ekskursijai vadovavo būrelio vadovės Aušra Damkauskienė ir Monika Jusaitė.

sdr

sdr

Vytauto Didžiojo karo muziejuje jaunieji šauliai sužinojo jo įkūrimo istoriją, pamatė per sovietinės okupacijos laikotarpį Lietuvos žmonių išsaugotas ir padovanotas muziejui relikvijas: tarpukario karininkų ir kareivių, valstybės veikėjų, diplomatų asmeninius daiktus, dokumentus, archeologinius radinius, šaunamuosius ginklus.

Kauno IX forto muziejuje šauliai dalyvavo edukacinėje programoje „Holokaustas Lietuvoje“. Muziejaus gidė papasakojo apie forto paskirtį, supažindino su jo įrengimo istorija. Edukacinės programos metu jaunieji šauliai išgirdo sunkiųjų darbų kalėjimo skyriaus istoriją, turėjo galimybę pamatyti kalinių lovas, maisto davinius, galėjo įvertinti nuteistųjų gyvenimo sąlygas. Apsilankę kalinių kamerose, karceriuose, pasimatymo kambaryje, apžiūrėdami iš kalinių atimtus asmeninius daiktus, jaunieji šauliai diskutavo apie okupantų elgesį su kaliniais, įvardijo vykdytas represijas prieš Lietuvos gyventojus.

Jaunuoliai, įdomios ir svarbios ekskursijos metu pažindami tautos istoriją, mokėsi tarnauti Lietuvai.

Jaunųjų šaulių būrelio vadovė Aušra Damkauskienė.

Taip pat skaitykite...