Prahos Advento festivalyje nuskambėjo „Harmonijos“ koncertas

harmonija-8

Varėnos kultūros centro mišriam chorui „Harmonija“, vadovaujamam Ilonos Zalanskienės, teko didelė garbė būti pakviestam ir dalyvauti tarptautiniame, kasmet organizuojamame ir gražias tradicijas turinčiame Prahos adventinės muzikos festivalyje. Melodingų lietuviškų dainų ir giesmių koncertą varėniškiai surengė pačiame Prahos senamiesčio centre, pagrindinėje aikštėje esančioje didingoje, garbingą praeitį liudijančioje Šv. Mikalojaus bažnyčioje. Tai suteikė ypatingo skambesio ir iškilmingumo. Skambiausiais akordais po įspūdingais bažnyčios skliautais nuaidėjusios „Harmonijos“ dainos ir giesmės „Kur bėga Šešupė“, „O kai sauliūtė tekėjo“,  Šventasis Lietuvos“, „Ilgai tavęs šioj žemėje ieškojau“ bei psalmės buvo palydėtos gausiais festivalio dalyvių ir žiūrovų plojimais. Ir žiūrovams, ir atlikėjams tai paliko neišdildomą įspūdį. Pakalbinti žiūrovai sakė sužavėti ir gražia lietuviška kalba, ir solidaus penkiasdešimties asmenų choro, kurio chormeisterė yra Loreta Tiškienė, atliktomis dainomis ir giesmėmis.

Draugystės koncerte „Harmonija“ puikiai atstovavo ne tik Varėnos kraštui, bet ir Lietuvai. Tądien bažnyčioje koncertavo chorai iš Bulgarijos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos, Suomijos, Šveicarijos, Vengrijos, Vokietijos. Festivalio kulminacija buvo bendras visų chorų pasirodymas senamiestyje esančioje Švenčiausiojo Salvatoro bažnyčioje. Kadangi visi festivalio koncertai atviri visuomenei ir yra nemokami, juose buvo gausu žiūrovų. Po bendro koncerto festivalio organizatoriai „Harmonijos“ vadovei Ilonai Zalanskienei įteikė festivalio dalyvio padėką-sertifikatą.

harmonija-11I.Zalanskienė džiaugiasi, kad jaunam, šiais metais penkerius kūrybinės veiklos metus mininčiam „Harmonijos“ chorui dalyvavimas šiame festivalyje yra didelė garbė ir įvertinimas. „ Mums buvo puiki galimybė išbandyti savo jėgas dalyvaujant tokiame aukšto lygio Europos šalių adventinių giesmių ir dainų festivalyje. Dalyvaudami Prahos Advento festivalyje, turėjome išskirtinę progą susitikti su kitais chorais iš įvairių šalių, paklausyti jų dainavimo ir drauge padainuoti tvyrant magiškai prieškalėdinei Prahos senamiesčio atmosferai. Dainuoti tokiose istorija ir menu alsuojančiose erdvėse, kaip aštuonioliktojo amžiaus Šv. Mikalojaus, ar septynioliktojo amžiaus Švč. Salvatoro bažnyčia, yra nepakartojamai nuostabu! Ši kelionė į Prahą bei dalyvavimas tokiame prieškalėdines nuotaikas kuriančiame festivalyje yra didelis paskatinimas ir motyvacija mums su dar didesniu įkvėpimu ir entuziazmu tęsti savo kūrybinę veiklą. Juk mes ne tik dainavome, bet ir turėjome galimybę šventinės dvasios įkvėpti kalėdinėje mugėje, pasivaikščioti po senąją Prahą su festivalio gidu – Lietuvoje mūsų kalbą studijavusiu ir lietuviškai kalbančiu čeku Jindra Čeladin, pamatyti pačius svarbiausius Prahos istorinius paminklus, bent šiek tiek susipažinti su Čekijos istorija, tradicijomis ir šiuolaikiniu gyvenimu, paragauti prahietiškos virtuvės patiekalų. Juk Praha garsi savo turtingomis muzikinėmis tradicijomis ir kultūriniu gyvenimu – tai tokių muzikos milžinų kaip Dvoržakas, Smetana ar Mocartas, miestas.

Prahos Advento festivalis („Prague Advent Choral Meeting“) yra didžiausias, populiariausias ir labiausiais lankomas chorų renginys prieškalėdinėje Prahoje. Šiais metais lapkričio 23-26 ir lapkričio 30-gruodžio 3 dienomis vykusiame festivalyje dalyvavo 81 choras iš 22 šalių, tad Varėnos kultūros centro mišriam chorui „Harmonija“ jame dalyvauti buvo didelė garbė.

„Harmonijos“ choristai džiaugiasi, kad ilgas repeticijas tikrai atperka dalyvavimas tokiuose išskirtiniuose renginiuose. Palyginti jaunas choras surengė jau ne vieną skambų koncertą Varėnos krašte ir Lietuvoje, Preclau mieste Vokietijoje. Jis jau pelnė padėkų ir apdovanojimų – iš VI tarptautinio chorinės muzikos festivalio „Auksinė Šalčios juosta“ parvežė Sidabrinę Šalčios juostą, o dešimtajame respublikiniame chorų konkurse-festivalyje „Mūsų dainos“ iškovojo pirmąją vietą ir laimėjo pagrindinį prizą.

Varėnos r. sav. informacija

Taip pat skaitykite...