Varėnos rinktinės pasieniečiai šventė 20-ties metų sukaktį

dsc_0211 - kopija
Lapkričio 9 d. Varėnos rinktinės pasieniečiai miesto kultūros centre minėjo savo įstaigos įkūrimo 20-ties metų sukaktį. Renginyje dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, administracijos direktorius Alvydas Verbickas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Renatas Požėla, buvę tarnybos vadovai, svečiai iš Lenkijos ir Baltarusijos, Varėnos rinktinės pareigūnai ir veteranai. Pasieniečių pasveikinti atvyko bendradarbiaujančių institucijų atstovai. 
Šventės metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Varėnos rinktinės vadovai įteikė apdovanojimus labiausiai nusipelniusiems pareigūnams ir civiliams darbuotojams. VSAT vadas generolas R. Požėla Valstybės sienos apsaugos tarnybos garbės ženklu „Už nuopelnus valstybės sienos apsaugai“ apdovanojo merą Algį Kašėtą, padėka – administracijos direktorių Alvydą Verbicką. VSAT vadas pasidžiaugė savivaldybės vadovų ir pasieniečių tarpusavio bendradarbiavimu. „Varėnos rajono vadovų nuolatinė geranoriška pagalba yra pavyzdinė lyginant su kitais rajonais“, – sakė vadas R. Požėla. Meras Algis Kašėta pabrėžė, kad sienos apsauga – valstybės gyvavimo pagrindas, nuo jos kontrolės priklauso ir valstybės saugumas. 1997 m. priimtas atsakingas sprendimas, nulėmęs Varėnos pasienio policijos rinktinės įkūrimą. Tuo metu rinktinė saugojo svarbų 254,91 kilometrų sienos ruožą. Kalbėdamas apie Varėnos rinktinės pasieniečius, meras akcentavo, jog didžiuojasi jų atsakingumu, gera ir pavyzdine tarnyba. Už aktyvią visuomeninę veiklą ir glaudų bendradarbiavimą mero padėkomis buvo apdovanoti keturi Varėnos rinktinės pareigūnai: vidaus tarnybos kapitonė Vaida Gudaitienė, vidaus tarnybos kapitonė Vilma Žaliaduonytė, vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis Andrius Česnulevičius ir vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis Andrius Sužiedelis. Administracijos direktorius Alvydas Verbickas, sveikindamas pasieniečius jubiliejaus proga, palinkėjo, kad ne tik jie saugotų valstybės sieną, jos vientisumą bei Lietuvos žmonių gerovę, bet ir pačius pareigūnus saugotų angelas sargas. Šia proga direktorius įteikė menininko pagamintą originalų angelą.
Šventėje buvo pagerbti Varėnos rinktinėje dirbę, šiuo metu veteranais vadinami, buvę pasieniečiai. Jiems Varėnos rinktinės vadas įteikė atminimo dovanėles.
Po apdovanojimo ceremonijos susirinkusiesiems grojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pučiamųjų kvintetas „Amber brass“ ir koncertavo lietuviškų projektų dalyvis bei nugalėtojas Anatolijus Oleinik.
Varėnos r. sav. informacija

Taip pat skaitykite...