Atliekų mažinimo savaitė – “SUTEIK NAUJĄ GYVENIMĄ”

Atlieku mazinimas

Lapkričio 18-26 dienomis visoje Europoje vyks Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai (angl. EWWR – European Week for Waste Reduction), skirti atliekų prevencijai, mažinimui, pakartotiniam panaudojimui ar perdirbimui. Prie šios iniciatyvos prisijungia ir Alytaus miesto savivaldybė kartu su Alytaus miesto bendruomenės centru (AMBC), kurie organizuos renginius miesto visuomenei „Patirtis + jaunystė = atsakingas vartotojas“. Numatomais renginiais bus siekiama palaikyti ir paskatinti teigiamus gyventojų įpročius: kaip pakartotinai panaudoti pakuotes arba jas paruošti pakartotinam naudojimui, priminti, kad produktai ir gaminiai gali turėti antrąjį gyvenimą, padėti žmonėms patobulinti atliekų rūšiavimo įgūdžius.

Lapkričio 21-22 d. Alytaus miesto bendruomenės centre bus organizuojama diskusija – viktorina „Mokausi rūšiuoti“ bei dekoracijų gamybos iš antrinių žaliavų kūrybinės dirbtuvės. Lapkričio 23 d. planuojama Vaikų dienos centro lankytojų išvyka į VšĮ Gerumo skraistę, kur vaikai kartu su seneliais gamins Kalėdines dekoracijas iš antrinių žaliavų.

Šiais metais  renginių metu į veiklas bus įtrauktos įvairios amžiaus grupės. Vaikai ir jaunimas nuo mažens mokomi teisingai rūšiuoti atliekas, neteršti gamtos, mažinti vartojimą, įgis įgūdžių daryti tai nuolat ir savo pavyzdžiu užkrėsti kitus. Taip pat bendras vaikų darbas su vyresnės kartos atstovais padės perimti jų patirtį ir formuoti pagarbą vyresniems. Taip bus skatinamas skirtingų kartų bendradarbiavimas dirbant kartu, dalijantis patirtimi, įgūdžiais ir jaunatvišku entuziazmu.  Vaikai, išmokę rūšiuoti, bus skatinami tai daryti nuolat dienos centre ir namuose.

Taip pat skaitykite...