Varėnoje statomas viešasis tualetas

Modernizuojant ir visuomenės poreikiams pritaikant Varėnos miesto centrinę dalį, tvarkoma ne tik Vasario 16-osios gatvė bei Vasario 16-osios ir Aušros gatvių prieigos. Bus atnaujintas ir miesto parkas, jame pastatytas viešasis tualetas.

tualetas

Mieste iki šiol nebuvo veikiančio viešojo tualeto, ir tai sukeldavo nepatogumų miesto gyventojams bei svečiams lankantis šioje teritorijoje.

Šiuo metu Varėnos miesto parke viešasis tualetas jau statomas.34,6 kv.m, pastatas buvo suprojektuotas atsižvelgiant, kad jis stovės reprezentacinėje miesto dalyje ir taip, kad darniai įsilietų į tvarkomos miesto centrinės dalies aplinką. Norint užtikrinti tualeto ilgaamžiškumą, parinkti antivandaliniai, nerūdijančio plieno sanitariniai įrenginiai bei aksesuarai, tualetas bus pritaikytas ir neįgaliesiems.

Varėnos viešajam tualetui įrengti nutiesta 50 metrų vandentiekio, 3 m buitinės nuotekynės ir 75 m elektros tinklų. Šioje teritorijoje bus paklota 34 kv.m. trinkelių dangos, įrengta 990 kv. m. veja. Taip pat bus įrengtas apšvietimas.

Viešojo tualeto statybos darbus atlieka UAB „Varėnos statyba“, viešųjų pirkimų konkurse iš trijų tiekėjų pasiūliusi mažiausią kainą. Statybas ir dangų įrengimo darbus planuojama baigti 2018 m. sausio mėnesį.

Viešojo tualeto statyba finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšų (7,5 proc. visų išlaidų).

Viešojo tualeto pastato statyba kainuos 74 814,41 Eur su PVM (iš jų pastato inžinerinės vandentiekio, buitinės nuotekynės, elektros, šildymo ir vėdinimo sistemos ir įranga – 33 494,33 Eur. Dangų ir teritorijų prie pastato sutvarkymas – 14 937,99 Eur, inžineriniai tinklai lauke, laboratorijos griovimas ir kt. – 6 566,93 Eur. Galutinė viešojo tualeto statybos ir aplinkos sutvarkymo kaina sudarys 96 319,33 Eur, iš jų savivaldybės biudžeto išlaidų dalis – 7 223,95 Eur.

Parengta pagal Varėnos raj. sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...