Palemono pievas padeda gelbėti dzūkai

0.408418001510295884

Viena iš mažiau matomų Kauno marių regioninio parko veiklų, tačiau labai svarbi – yra buveinių priežiūra ir tvarkymas. Kasmet, siekdami išsaugoti retų augalų rūšis ir jų augavietes, šienaujame ir šaliname atžalas garsiajame Kadagių slėnyje, kuris yra botaniniame draustinyje, tokia pati veikla atliekama Paukščių salose, tik jau orientuota į retų rūšių paukščių apsaugą ir jų veisimosi sąlygų gerinimą.

Turime dar išlikusią natūralią ir labai vertingą pievą Palemone, kurią taip pat būtina reguliariai šienauti. Ir nors ne visada turime galimybių rasti finansavimą tokiems darbams atlikti, išeitį vis tiek randame. Šįmet Paukščių saloje atžalas šalinti padėjo savanoriai robinzonai, o Palemono pievomis burzgė traktoriukas, atvykęs net iš Dzūkijos.

Slides žiemai tepk vasarą, o pievas vasarai ruošk rudenį. Viena vertingiausių parko pievų veši Palemone (pamenat tą dainą, kur Palemone sužydėjo visos gėlės – ji ne iš piršto laužta). Tačiau nešienaujamos pievos sunyksta, apauga sumedėjusia augmenija ir pamatyti botanines retenybes įmanoma tik Raudonosios knygos puslapiuose. Tam, kad taip neatsitiktų – pievas šienauti būtina. Ir jei į pagalbą retiems augalams ir turtingai pievų biologinei įvairovei išsaugoti nebeateina aviukai ir karviukai (t.y. nebevyksta ganiava, kuri yra pats geriausias pievų priežiūros būdas), pagalbos ašmenis ištiesia Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija.

Neveltui sakoma, kad dzūkas ir svetingas, ir draugiškas. Tad jei ne dzūkai ir jų traktoriukas, mūsų pievos būtų nuogos… Dėkojame kolegoms už 5 ha džiaugsmo ir lauksime kitos vasaros, kai Palemone vėl sužydės visos gėlės.

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Taip pat skaitykite...