Šaltalankių uogose – 200 žmogui naudingų medžiagų

1508830516_245b138bc938f58d24339e3edf471abf

Šaltalankiai gali būti naudojami įvairiems tikslams, dėl to jie ekonomiškai labai naudingi. Priklausomai nuo veislės ir sodinimo tankio hektare, jie gali duoti 0,75–3,5 t/ha vaisių.

Šaltalankių uogos – polivitaminų ir kitų vertingų biologiškai aktyvių junginių šaltinis. Jose yra daug vitamino C, kuris gerai išsilaiko perdirbtuose vaisių produktuose, nes nėra jį skaidančių fermentų, taip pat vitaminų P, B1, B2, K, E, folinės rūgšties, karoteno, cholino. Iš viso dygliuotųjų šaltalankių vaisiuose suskaičiuojama iki 200 žmogui naudingų medžiagų. Sušaldytose ir sutrintose uogose vitaminai ir kitos naudingos medžiagos išlieka iki pavasario.

Šaltalankių uogose esantys biologiškai aktyvūs junginiai veikia riebalų apykaitą, šalina iš organizmo cholesterolio perteklių, stabdo aterosklerozę (tai ypač svarbu vyresniems žmonėms), skatina virškinamojo trakto liaukų sekreciją.

Šaltalankių uogų aliejus padeda regeneruotis audiniams, greitina epitelizaciją, grūdėtojo audinio augimą pažeistose odos ir gleivinės vietose. Šiuo aliejumi gydomi nudegimai, nušalimai, gerklės ligos, pragulos, spinduliniai odos pažeidimai, o kaip vidinis vaistas vartojamas sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, stemplės vėžiu.

Šaltalankiai plačiai naudojami kosmetikoje. Uogų nuoviras stiprina plaukus, o sutrintų uogų košelė maitina ir atjaunina odą.

Tai galėtų būti dažnesnis svečias ir namų virtuvėje, nes iš vertingų uogų galima išsivirti kisielių, uogienių, pasiruošti padažų, įvairių gėrimų.

Parengta pagal www.savaite.lt

Taip pat skaitykite...