Dauguose atidaryta fotografijų paroda

Alytaus r. meno ir sporto mokykla Dauguose kviečia apžiūrėti dailininkų Ingridos Vaitkienės ir Arūno Vaitkaus kuruojamą ir mokykloje pristatomą iš Gdansko atvežtą menininkės Emilios Wernisckos parodą „Butterfly“. 

totem

Emilia Werniscka nuo 2015 metų dirba Gdansko dailės akademijoje, hab. dr. Grzegozo  Protasiuko asistente fotografijos dizaino srityje. Per penkerius studijų metus dalyvavo keliose  grupinėse  parodose Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje ir surengė penkias personalines parodas. 2015 metais menininkė Alytaus teatro mažojoje galerijoje pristatė savo pirmąjį kūrybinį projektą  Sun Dzi „Karo menas“. 2017 metais Emilia Wernicka sukūrė naują nuotraukų seriją. Projektas pavadintas „TOTEM‘as“.

Autorė, kurdama „TOTEM‘us“, vabzdžius sutapatino su juvelyriniu dirbiniu. Fotografavimo metu Emilia negalėjo kvėpuoti, nes drugelių sparnai plevendavo nuo bet kokio vėjo gūsio. Kiekviena nuotrauka buvo ilgai retušuojama. Viskas, kas matoma nuotraukose, yra sudėliota iš smulkiausių biserio karoliukų. Totemų ciklas  žiūrovą užburia savo paslaptingumu kviesdamas pasinerti į subtilią pasakų fantasmagoriją.

Paroda veiks iki lapkričio 10 d.

Parengta pagal Alytaus raj. sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...