Jeigu laimės, pinigus skirs Dzūkijos nacionaliniam parkui

0.932590001507701607

0.932590001507701607Gamtai neabejingi keliautojai Simona Vidūnaitė ir Romas Usavičius žygiuoja pėsčiomis per Europą ir dalyvauja ekspedicijoje „Eneloop expedition 2100“. Lietuvaičiai yra tarp lyderių ir, jeigu pavyks laimėti, 21000 eurų prizą jie skirs Dzūkijos nacionaliniam parkui.

Jaunus Lietuvos keliautojus tarptautinės ekspedicijos „Eneloop expedition 2100“ organizatoriai atrinko iš 400 pretendavusių komandų. Į ekspediciją iškeliavo 3 varžovų komandos: lietuviai, lenkai ir danai. Žygio tikslas – nueiti 2100 kilometrų pėsčiomis per 120 dienų bei atlikti 40 užduočių. Laimėjus – piniginį prizą skirti gamtosauginėms iniciatyvoms.

Žygeiviai Simona ir Romas sėkmės atveju lėšas skirti nusprendė Dzūkijos nacionalinįui parkui. Kodėl? Alytiškė Simona atsakė: „Nes jis arčiausiai mūsų širdžių… Dzūkijos nacionaliniame parke – unikali gamta: pušynai, žemyninės kopos, Čepkelių pelkė, daug vertingų ir retų augalų. Norisi bent maža dalelyte prisidėti prie šio nacionalinio parko puoselėjimo, saugojimo, tausojimo, kad ir ateinančios kartos turėtų kuo džiaugtis“.

Kaip patikino. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direktorius Eimutis Gudelevičius, jeigu lietuvaičiams pavyks laimėti, tai gautas lėšas parkas panaudotų ornitologinio tako įrengimui prie Nemuno salų Merkinėje, taip pat Ornitologiniui centrui prie Mergelių Akelių ežerėlių bei ekologinio švietimo programoms.

„Eneloop expedition 2100“ konkurso esmė – surinkti kuo daugiau taškų. Taškai gaunami trimis būdais: „Facebook” sekėjų skaičius, kiekvienos dienos „postų” aktyvumas ir taškai už savaitines užduotis.

Startavę birželio pabaigoje, Simona ir Romas jau aplankė daugelį Europos šalių, žygiuodami keliais ir takeliais, slėniais ir kalnais.  Jaunieji žygeiviai, pasivadinę geltonąja komanda (angl. team yellow), tikėjosi ne tik išbandyti save, užmegzti naujų pažinčių, bet ir pasigrožėti Europos gamta bei miestais. Žygis baigsis spalio 20 dieną Milane, tuomet ir paaiškės nugalėtojai.

Šiuo metu lietuvaičiai nežymiai pirmauja, bet finišo tiesiojoje kiekvienas balsas gali būti lemiamas. Kviečiame balsuoti ir paskatinti mūsų keliautojus  – https://www.facebook.com/eneloopexpedition.teamyellow/     Spauskite – patinka!

Informacija www.vstt.lt

Taip pat skaitykite...