Paroda „Mūsų protėvių dvasia“ sugrįžta į Alytaus muziejų

Nuo spalio 12 d. muziejuje veiks paroda „Mūsų protėvių dvasia“, skirta paminėti piliakalnių metus.  Ši paroda sukurta 2009 metais, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį. Tai viena populiariausių keliaujančių muziejaus parodų, ją jau aplankė daugelio Lietuvos miestų ir miestelių žmonės, Latvijos, Estijos, Lenkijos muziejų lankytojai.

Alytaus muziejus

Parodoje nekasdieniškai pristatomi Alytaus rajono piliakalniai, jų raida, paskirtis, likimas, primenami amžius pergyvenę padavimai ir legendos. Šia paroda siekiama ne tik atkreipti dėmesį į piliakalnių kultūrinį unikalumą, bet ir priminti jų priežiūros, išsaugojimo bei informacijos apie juos sklaidos būtinybę.
Informaciniuose tekstuose glaustai apžvelgiama piliakalnių raida, jų šiandieninė būklė, archeologiniai kasinėjimai bei išlikusi žodinė informacija. Pristatomi visi Alytaus rajone ir mieste esantys piliakalniai kartu su legendomis, amžiumi, žemėlapiu, nurodančiu, kaip iš Alytaus pasiekti norimą piliakalnį. Eksponuojami ir piliakalnių maketai, kurie padeda įsivaizduoti jų struktūrą, formą, paskirtį.
Paroda veiks nuo spalio 12 d. iki lapkričio 12 d. Jos metu bus galima užsisakyti specialią edukacinę programą „Piliakalnių istorijos legendose“, bus skaitomos paskaitos, vykstama į ekskursijas po Alytaus rajono piliakalnius. Dėl detalesnės informacijos kreiptis tel. (8 315) 73 505 arba  el.paštu istorija@alytausmuziejus.lt

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Taip pat skaitykite...