Lazdijuose aktyviausiai Konstitucijos egzaminą laikė moksleiviai

KE-002-11734

Minint 25-ąsias Konstitucijos metines konstitucines žinias pasitikrinti galėjo visi norintys Lietuvos piliečiai. Šiemet jau vienuoliktą kartą Teisingumo ministerija organizavo Konstitucijos egzaminą, kurį laikyti buvo kviečiami ir Lazdijų rajono savivaldybės gyventojai. Spalio 3 d. vyko šio egzamino pirmasis turas.

Kaip ir kasmet, aktyviausiai Lazdijų rajono savivaldybėje Konstitucijos egzaminą laikė moksleiviai. Pasitikrinti savo konstitucines žinias panoro 260 mokinių iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Veisiejų Sigito Gedos, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų bei Kapčiamiesčio ir Krosnos mokyklų, kurių 11 auklėtinių pateko į antrąjį egzamino turą. Daugiausia jaunųjų Konstitucijos egzamino entuziastų buvo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje – net 163. Šeši iš jų pateko į antrąjį etapą, prie jų prisijungs ir  keturi  veisiejiškiai bei vienas krosniškis.

Nors apie Konstitucijos egzaminą plačiai buvo skelbiama viešojoje erdvėje, o pasitikrinti konstitucines žinias kvietė pati Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, mūsų rajono savivaldybėje dalyvauti šiame egzamine suaugusių grupėje panoro vos vienas. Tai lazdijietis Remigijus Ragelis, turintis aukštąjį istoriko išsilavinimą. Jis sėkmingai įveikė pirmąjį egzamino turą.

Į antrąjį etapą patekę dalyviai išsamias Konstitucijos žinias pademonstruos atsakydami ne tik į testo, bet ir į vieną atvirą klausimą. Geriausiai atsakiusius išrinks kompetentinga komisija. Spalio 25 d. net 32 geriausieji Konstitucijos žinovai bus pagerbti Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyksiančioje ceremonijoje. Juos sveikins egzamino globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lazdijų r. sav. inf.

Taip pat skaitykite...