Lazdijiečių delegacija atstovavo Lietuvai festivalyje „Augustavo kanalas trijų tautų kultūroje“

IMG-3275-11458

Rugpjūčio 26 dieną Gardino apskrityje vyko tradicinis Baltarusijos, Lietuvos ir Lenkijos kultūras jungiantis bei glaudų šių šalių pasienio regionų bendradarbiavimą atspindintis atviras liaudies meno festivalis „Augustavo kanalas trijų tautų kultūroje“. Į šį renginį tradiciškai pakviesti buvo ir Lazdijų rajono savivaldybės atstovai. Delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Valdo Petro Mikelionio, dalyvavo šventinėje programoje, kurioje koncertines programas pristatė baltarusių, lietuvių ir lenkų meno mėgėjų kolektyvai.

  

Valdas Petras Mikelionis perdavė Gardino rajono vadovams ir šventės dalyviams nuoširdžius linkėjimus nuo Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio. „Lietuvą ir Baltarusiją jau daugelį metų sieja istorinė bei kultūrinė bendrystė, o Lazdijus ir Gardiną – ne vieną dešimtmetį trunkantys nuoširdūs kaimyniški santykiai. Mūsų rajonų bendradarbiavimas plėtojant kultūrinius ryšius, kartu vykdant projektus – yra prasmingų darbų ir gražios draugystės pavyzdys“,  – sveikinimo kalboje teigė  A. Margelis. Pasak mero,  ši šventė – tai puiki proga geriau pažinti vieniems kitus,  dar kartą susitikti su bendradarbiavimo partneriais, aptarti ateities planus  bei puoselėti nuoširdžią kaiminystę ir bičiulystę.

 

Kartu su Lazdijų rajono savivaldybės delegacija į Gardino rajoną vyko bei festivalyje „Augustavo kanalas trijų tautų kultūroje“ dalyvavo ir Lazdijų kultūros centro estradinės muzikos ansamblis „Kryžkelė“ (vad. Viktoras Safronovas).

Atlikėjai, nešini atstovaujamų įstaigų vėliavomis, žygiavo iškilmingoje eisenoje, vėliau savo gimtąja kalba pristatė menines programas. Be lazdijiečių lietuvių kalba dainas atliko ir Baltarusijoje gyvenantys tautiečiai – Lydos miesto lietuvių susivienijimo ansamblis „Rūta“ ir Gardino srities lietuvių bendrijų ansamblis „Tėvynė“.

Delegacijos nariai stebėjo koncertinę programa,  lankėsi bendruomenių kiemeliuose, kuriuose buvo įsikūrę tautodailininkai ir amatininkai, pristatantys liaudies meno tradicijas. Neformalioje aplinkoje buvo aptartos Lazdijų rajono savivaldybės ir Gardino rajono bendradarbiavimo galimybės projektinėje švietimo, kultūros ir sporto bei turizmo srityse.

 

Lazdijų r. sav. inf.

Taip pat skaitykite...