Rajono viešojoje bibliotekoje pristatytas leidinys „Alytaus krašto žmonės. Istorijos akimirkos“

biblioteka

Daugeliui mūsų yra svarbi krašto istorija, jos gamta, architektūra, istoriniai paminklai, bet svarbiausia joje – išskirtiniai to krašto žmonės, kurie savo darbu bei pomėgiais kuria tik tam regionui būdingą atminties istoriją, gražiai nugulančią į amžininkų prisiminimus ar istorinius metraščius. Itin svarbu tuos įsimintinus įvykius užfiksuoti ir įamžinti ateities kartoms, nes naikinantis laikas palengva ištrina ne tik pačius prisiminimus, bet ir juos menančius žmones. Ir nereikia būti mokslininku, istoriku ar kruopščiu metraštininku. Tai gali daryti kiekvienas mūsų, mylintis, gerbiantis ir branginantis savo kraštą bei jo nepaprastus žmones.

Puikus to pavyzdys – Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys, buvęs Seimo narys Vydas Baravykas, kartu su bendraminčiais surengęs ekspediciją „Mūsų žmonės – krašto pasididžiavimas“, kurios metu aplankė ne vieną Alytaus krašto miestelį ar kaimą, beldėsi į ne vienas krašto šviesuolių duris, prašydami pasidalyti įdomiausiomis nuotraukomis bei širdžiai brangiais prisiminimais. Visa tai sugulė į spalvingą informatyvų leidinį „Alytaus krašto žmonės. Istorijos akimirkos“, kuriame užfiksuoti daugeliui žinomi Alytaus krašto šviesuoliai, savo veikla, entuziazmu bei neblėstančia energija prisidėję prie krašto gerovės bei istorinio paveldo puoselėjimo.

Trumpi, spalvingomis nuotraukomis paįvairinti tekstai pristato įspūdingą šviesiausių mūsų krašto žmonių galeriją, tarp kurių galime rasti bene visų profesijų atstovus: pedagogus, agronomus, inžinierius, istorikus, gamtininkus, kultūros darbuotojus. Tai ir plačių pomėgių šviesuolis Vladas Krušna, pedagogas-istorikas Jonas Juravičius, gamtininkas Algimantas Zubavičius, ilgametis švietimo sistemos darbuotojas Juozas Leskevičius bei daugelis kitų krašto šviesuolių. Džiugu, jog šioje garbingoje draugijoje neliko pamiršti ir kultūros darbuotojai: Genovaitė Švabienė, Juozas Kavaliauskas, Milda Stanevičienė, Rasa Navakauskienė.

Rajono viešojoje bibliotekoje apsilankęs leidinio iniciatorius Vydas Baravykas pasidžiaugė nuveiktu darbu bei išreiškė viltį, jog šis leidinys nebus vienkartinis ir toliau tęs jau pradėtą ekspedicijos dalyvių darbą. Taip pat jis išreiškė nuoširdžią padėką ekspedicijos bendražygiams, lydėjusiems jį visos kraštotyrinės kelionės metu: Rimai Kucavičienei, Virgilijui Pranskevičiui, Jadvygai Beinaravičienei, Mindaugui Kričenai bei dar visam būriui entuziastų, prisidėjusių prie šio leidinio gimimo. Rajono viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas ir bibliotekos kolektyvas taip pat nuoširdžiai dėkoja ekspedicijos dalyviams ir asmeniškai Vydui Baravykui už dovanotus leidinius, kurie artimiausiu metu pasieks dvidešimt rajono viešosios bibliotekos filialų.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vedėjas
Arnoldas Šatrauskas 

Taip pat skaitykite...