Alytaus moksleivių saugumui pakeliui į mokyklą – specialiai pažymėtos perėjos

apsaugok mane2.JPG

Dar šią savaitę prie 14 Alytaus miesto švietimo įstaigų  esančios pėsčiųjų perėjos bus  paženklintos specialiu akcijos „Apsaugok mane“ ženklu, o nuo 2017 m. rugsėjo 1 iki rugsėjo 30 d. 5000 Eur suma   nuo nelaimingų atsitikimų kelyje bus apdrausti visi Alytaus miesto mokyklų mokiniai.

Tuo pasirūpino su Alytaus miesto savivaldybe akciją „Apsaugok mane“ rengianti didžiausia šalies draudimo bendrovė AB „Lietuvos draudimas“.

Šiemet Alytaus miesto mokiniai sulauks dar ir AB „Lietuvos draudimas“ dovanų. Draudimo bendrovė Alytaus mokyklų 1–4 klasių mokiniams padovanos 2351 šviesą atspindinčią liemenę, kurią dėvėdami mokiniai galės saugiai keliauti po Alytų  ir  Lietuvą.

„Prasidėjus mokslo metams, vaikai ir jaunimas tampa aktyviais eismo dalyviais – skuba į mokyklas, bibliotekas, repeticijas, treniruotes, būrelius, vasaros įspūdžiais dalijasi su draugaus, iš rankų nepaleisdami mobilių telefonų. Dažnai dėmesys bei akys būna nukreipti į telefonų ekranus, pamirštant saugumą gatvėje,“ – teigia Alytaus savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė.

Rugsėjis skelbiamas saugaus eismo akcijos „Apsaugok mane“ mėnesiu – vairuotojai kviečiami būti itin dėmesingi kelyje, ypač šalia mokymo įstaigų.

„Šiemet akcija švenčia pilnametystę. Tai yra ilgiausiai Lietuvoje gyvuojanti socialinė akcija. Nuo pat akcijos pradžios vienas iš iniciatorių „Lietuvos draudimas“ prisideda ne tik skatindamas visus imtis atsakomybės už vaikų saugumą keliuose, bet ir konkrečiais veiksmais – kasmet apdrausdamas juos bei investuodamas į įvairias saugumą skatinančias priemones. „Lietuvos draudimas“ yra įsitikinęs, kad svarbiausia rugsėjo pradžios pamoka mūsų vaikams turi būti saugumo keliuose pamoka,“ – pasakoja AB „Lietuvos draudimas“ Dzūkijos skyriaus vadovė Alma Visockienė.

Akcija „Apsaugok mane“ buvo pradėta 2000 m. Vilniuje, po metų išplėsta į tris didžiausius šalies miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, dar vėliau akcijos dalyviais tapo didžioji dalis Lietuvos savivaldybių.

Alytaus savivaldybė prašo tėvų, mokytojų ir visų, kuriems svarbus vaikų saugumas gatvėse, pasirūpinti, kad vaikų kelionės būtų saugios.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite...