Noomi Rapace teko įkūnyti septynetuką

  • Seven_sisters_01
  • Seven_sisters_02
  • Seven_sisters_03
  • Seven_sisters_04
  • Seven_sisters_05
  • Seven_sisters_06
  • Seven_sisters_07
  • Seven_sisters_08

Šiuolaikiniame kine žalio ekrano ir dublerių dėka vienas aktorius tame pačiame filme gali suvaidinti daugiau nei vieną personažą. Naujausiame režisieriaus Tommy Wirkola mokslinės fantastikos filme „Septynios seserys“ (orig. „Seven sisters“), aktorei Noomi Rapace teko įkūnyti net septynias identiškos išvaizdos, bet skirtingo charakterio merginas

Išgarsėjusi dėl merginos su drakono tatuiruote vaidmens režisieriaus Stieg Larsson „Tūkstantmečio“ trilogijoje, aktorė N. Rapace jau spėjo suvaidinti svarbų vaidmenį Ridley Scott „Svetimo“ franšizėje. – aktorei patinka drąsūs, sunkūs, pavojingi ar net mistiniai personažai.

Įtempto veiksmo mokslinės fantastikos filmas „Septynios seserys“ žiūrovus nukelia į pasaulį, kuriame valdžia taiko ekstremalią vieno vaiko politiką, tačiau vienoje šeimoje gimsta septynetukas. Užuot įvykdžius valdžios reikalavimus ir šešias iš septynių naujagimių pašalinus, joms suteikiama galimybė gyventi, bet tik su sąlyga, kad apie jų egzistavimą niekas niekada nesužinos.

Identiškos mergaitės pavadintos savaitės dienomis – Pirmadienė, Antradienė, Trečiadienė, Ketvirtadienė, Penktadienė, Šeštadienė ir Sekmadienė. Mergaitės gyvena pagal griežtus tvarkaraščius ir gatvėje pasirodo tik jų vardo dieną. Užaugusios ir tapusios moterimis, jos idealiai laikosi savo tvarkos, tačiau viskas pasikeičia kai Pirmadienė negrįžta namo.

Aktorės N. Rapace teigimu, neįtikėtinai sunkūs filmavimo darbai truko keletą kartų ilgiau nei įprastame filme, kuriame visus vaidmenis atlieka skirtingi aktoriai. Pavyzdžiui, paprasta vakarienės scena, kurią galima būtų nufilmuoti per tris ar keturias valandas, šiame filme buvo filmuojama tris dienas. To kino istorijoje niekada nebuvo padaryta ankščiau – daugelyje scenų dirbo net šešios dublerės, be to buvo naudojami specialūs judėjimo ženklai.

Filmui „Septynios seserys“ aktorė N. Rapace paaukojo šešis savo gyvenimo mėnesius, darbo diena įprastai prasidėdavo 4 val. ryto, nebuvo laiko nuvykti į treniruočių salę ar susitikti su draugais. Be to, septyni skirtingi personažai stipriai paveikė aktorės psichiką – vieną dieną buvo filmuojama scena, kurioje mirė viena iš seserų, o kitą dieną jau reikėjo įkūnyti kitą seserį ir reaguoti į kito savo personažo mirtį.

Nors N. Rapace turi daug energijos, šiame filme darbo sąlygos buvo ekstremalioms. Kiekvienos dienos pabaigoje, aktorės teigimu, ji buvo tokia tuščia, kad net nenorėjo su kuo nors kalbėtis. Viskam padėjo keistas ritualas, kuomet aktorė keisdama seseris naudojo ne tik skirtingus drabužius, bet ir kvepalus bei muzikos grojaraščius.

Įdomus faktas, kad originalus filmo scenarijus iš tikrųjų buvo parašytas septyniems broliams, tačiau kai scenarijus pateko į režisieriaus T. Wirkola rankas, jam kilo geniali idėja pakeisti lytį, o N. Rapace prisidėjo prie scenarijaus pakeisdama filmo pabaigą.

Po varginančio darbo kino juostoje „Septynios seserys“, grįžusi į Londoną N. Rapace jau atsisakė vaidmenų devyniuose kituose filmuose. Aktorės teigimu, ji atidavė viską, ką turėjo, todėl dabar nusipelnė bent trumpo poilsio.

Įtempto veiksmo mokslinės fantastikos trileris „Septynios seserys“ kinuose nuo rugsėjo 1 d.

Taip pat skaitykite...