Paslėpta mentorystės pamoka animaciniame filme „Ratai 3“

  • CARS_3__RGB_a325_55a_pub.pub16.130
  • CARS_3_a045_28k_alt_pub.pub16.70
  • CARS_3_a360_152d_pub.pub16.151_RGB
  • CARS_3-RGB-a485_107b_pub.pub16.679
  • CARS-3_RGB_a517_22cQ_pub.pub16.294_R

Kino studijos „Disney Pixar“ animacinių filmų franšizė „Ratai“ (orig. „Cars“), pirmąkart pasaulį išvydusi dar 2006 metais, jaunuosius kino žiūrovus supažindino su naujoku lenktyniniu automobiliu Žaibu Makvynu ir išmokė, kad laimėjimas nėra viskas. Tarsi prieštaraudama savo pamokai, pati franšizė sėkmingai pardavė su filmu susijusių prekių už daugiau kaip 8 milijardus dolerių.

Filmas „Ratai“ jau senai naudojo savo platformą, kad mokytų jauniausius auditorijos narius puoselėti asmeninius santykius, tačiau iki šiol franšizė nesigilino į asmeninių santykių sudėtingumą.

Taip buvo iki filmo „Ratai 3“. Nors naujausioje franšizės dalyje daugiausia dėmesio vis dar atitenka lenktyniniams automobiliams bei lenktynėms, šių metų filmas papildo seriją drąsiai kalbėdamas apie tapatybės skirtumus, o filmą žiūrint suaugusiųjų akimis, galima atrasti net panašumą su profesine sėkme 21-ojo amžiaus darbo rinkoje.

Animaciniame filme „Ratai 3“ pristatomi naujos kartos lenktynininkai, apibūdinami kaip „geresni, stipresni ir greitesni“, realiame gyvenime atspindi naująją technologiškai įmantrią darbuotojų kartą. Filmas parodo, kad kiekvienas žmogus (ar lenktyninis automobilis) turi pats surasti aukso viduriuką tarp pasitikėjimo ir sugebėjimų, bei nebijoti paprašyti aplinkinių pagalbos.

Kaip ir originaliame filme „Ratai“, trečioji franšizės dalis moko rasti pasitenkinimą kasdieniame gyvenime. „Ratai 3“ pasakoja apie jau pasenusį Žaibą Makvyną, kuris staiga pralaimi keletą lenktynių, tačiau pagrindinė filmo pamoka yra ne tai, kaip galima „žaibiškai“ sugrįžti į aukščiausią formą, bet pripažinti, kad yra daugiau nei vienas būdas užkirsti kelią moraliniam senėjimui.

Daugeliu atvejų „Ratai 3“ žada pamokantį pasakojimą, kuriame buvęs studentas sužino, kad dabar jis turi tapti mokytoju, ir kartu nebijo parodyti sunkumus, kylančius dėl šio perėjimo.

Lietuviškai dubliuotas animacinis filmas „Ratai 3“ kinuose nuo liepos 28 d.

 

Taip pat skaitykite...