Kas kartu su „Trumptraukiu“ minti dviratį bei domėtis istorijos paveldu?

na-40 dviraciai

Po kasmetinio tradicinio pavasarinio asociacijos „Olita-Orany“ organizuojamo dviračių traukinio iš Alytaus į Varėną vis atsiranda klausiančiųjų: „Kada vėl organizuosite tokį žygį geležinkeliu?“

Nusprendėme pasiūlyti trumpesnę, tačiau ne mažiau įdomią dviratininkų traukinio versiją – „Trumptraukį“.
Juolab šiais metais į Kultūros vertybių registrą bus įtraukti šeši vertingiausi buvusio karinio Alytaus – Varėnos (Olita – Orany) geležinkelio statiniai, esantys Alytaus ir Varėnos rajonuose. Neabejojame, kad objektai išties verti dėmesio.
Taigi liepos 29-ąją, šeštadienį, kviečiame pasivažinėti ir apžiūrėti tris į registrą įtraukiamus Užnemunės geležinkelio statinius – Gardino plento viaduką ir paslaptinguosius Moterties bei Skernės tunelius.

Pamatysime ir kitų Alytaus tvirtovės objektų – vieškelių, plentų, tiltų, prisiminsime Kaniūkų apylinkes drebinusį tankų mūšį.
Kas? – „Trumptraukys“.
Kur? – pradžia ir pabaiga Alytaus senojoje geležinkelio stotyje (Gardino g. 14, Alytus)
Kada? – liepos 29 d. 12.02 val.

Kaip? – dviračiais, miško keliukais, žvyrkeliais, asfaltuotu vieškeliu, pėsčiųjų ir dviračių takais bei labai neilgas atstumas plentu (maršrutas ir daugiau informacijos „Olita-Orany“ „Facebook“ profilyje).
Kiek? – apie 17 km, užtruksime maždaug 4 val.
Žygis yra projektų „Atrask. Pažink. Išsaugok“ ir „Ekskursijos kitaip. Alytuje ir pakraščiuose“ dalis. Jį remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir Alytaus miesto savivaldybė.

Asociacijos „Olita-Orany“ informacija

Taip pat skaitykite...