Dauguose pagerbti partizanai

IMG_7275Alytaus rajone Daugų miesto Turgaus aikštėje iškilmingai atidengtas, pašventintas ir visuomenei pristatytas tipinis atminimo ženklas, skirtas niekintiems partizanams pagerbti ir prisiminti. „Ypatinga pagarba tiems, kurie vedini laisvės troškimo, gynė laisvę ir atidavė tai, kas žmogui brangiausia – savo gyvybę“ – sakė profesorius, Vasario 16-osios akto atradėjas Liudas Mažylis, kuris su daugiškiais Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje diskutavo apie Lietuvos valstybės atkūrimo aktą.

 

Kad mūsų kraštas seniai vertas paminklo už didelius partizanų žygius, pažymi ir Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

„Jų atminimas turi būti įprasmintas ir pagerbtas. Paminklinio ženklo atidengimas Dauguose yra svarbus įvykis visam Alytaus rajonui“, – sakė meras. 

Rezistencinis pasipriešinimas Daugų krašte buvo labai stiprus. Čia veikė dviejų rinktinių – Geležinio Vilko ir Kazimieraičio – partizanai.

Prie ženklo, skirto partizanams pagerbti, padėtos gėlės. Žuvę už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę pagerbti tylos minute.

Atminimo ženklo autorius – skulptorius Jonas Jagėla. Ženklas yra 1 metro 70 centimetrų aukščio, pagamintas iš granito.

Žuvusiems partizanams dainas skyrė Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos ir Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos jungtinis moterų vokalinis ansamblis „Gaja“.                       

Tipiniai atminimo ženklai  statomi partizanų žuvimo, užkasimo, gimtosiose sodybose ir kitose vietose. 1999–2015 m. pastatyti 341 tipiniai atminimo ženklai. Darbai buvo tęsiami 2016 m.       Daugai yra šeštoji vieta, kurioje šiais metais pastatytas tipinis atminimo ženklas partizanams.

Parengta pagal Alytaus raj. sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...