Ant Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos stogo pradėjo veikti saulės elektrinė

Ant Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos stogo pradėjo veikti saulės elektrinė (1)

2015 m. Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos direktorė Virginija Vitunskaitė teikė paraišką Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondui dėl klimato kaitos specialiosios programos lėšomis finansuojamo projekto (priemonės). 2016 m. birželio 13 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu buvo skirta 51 425,00 Eur subsidija saulės elektrinei įrengti ant Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos stogo.
2017 m. birželio mėn. buvo baigti saulės elektrinės įrengimo darbai ir liepos 10 d. saulės elektrinė pradėjo gaminti elektros energiją. Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla tapo elektrą gaminančiu vartotoju – saulės elektrinėje pagaminta elektros energija bus naudojama mokyklos reikmėms, o elektros energijos perteklius perduodamas AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
Džiaugiamės, kad Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla yra pirmoji Alytaus mokykla, įgyvendinusi tokio pobūdžio projektą. Jis naudingas ne tik ekologiniu, bet ir ekonominiu aspektu – tokiu būdu bus taupomos Alytaus miesto biudžeto lėšos.
Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos informacija

Taip pat skaitykite...