Alytiškės sėmėsi sveikatinimo patirties

Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ atstovės – Gerda Vencevičiūtė ir Jūratė Marčiulaitienė ištisą savaitę savanoriavo Lietuvos sveikuolių sąjungos (LSS) organizuojamoje stovykloje kuri vyko Alytaus rajone, Dvarčėnų dvaro sodyboje. Būdamos sveikos gyvensenos mokytojų-profesionalų komandoje, jos įgijo neįkainojamos patirties organizuojant sveikatinimo veiklas, dalyvaujant užsiėmimuose, paskaitose, ištvermės žygiuose, betarpiškai bendraujant su žmonėmis, ieškančiais geresnės gyvenimo kokybės, stebint akivaizdų virsmą žmonių mintyse ir elgesyje.

Rytinės mankštos-

Pasak LSS viceprezidentės Sigitos Kriaučiūnienės, ši sveikatingumo ugdymo stovykla – vienintelė Lietuvoje, į kurią gali atvykti visa šeima ir prasmingai praleisti laiką: atsikratyti pervargimo, tempų, depresijos, pasenusių nuostatų ir stereotipų, baimių, ligų ir vaistų, pailsėti nuo automobilių kamščių, nuo triukšmo ir visko, kas iki šiol gadino gyvenimą, trukdė džiaugtis ir būti laimingiems. Stovyklos tikslas – padėti dalyviams pakeisti požiūrį taip, kad išvykdami jie įsimylėtų sveiką gyvenseną, kad juos užburtų sveikas gyvenimo būdas, kad jie išvažiuotų laimingi, susipažinę su sveikos ir blaivios gyvensenos propaguotojais ir norėtų lygiuotis į juos. Išvykę iš stovyklos, jos dalyviai išsiveža ne tik bagažą žinių, bet ir susiformavusių praktinių įgūdžių.

Nors stovyklos pradžioje, ypač vaikams, būna sunku nuo kompiuterinių žaidimų pereiti prie rytinių mankštų, grūdinimosi, judrių lauko žaidimų, rankdarbių, meditacijų, bet jau po kelių dienų jie atranda kitą, žymiai spalvingesnį pasaulį. Aštuonių dienų stovyklos programoje – laiko patikrintos holistinės sveikatos stiprinimo metodikos: vegetarinė mityba, paskaitos, seminarai ir diskusijos su žinomais Lietuvos sveikos gyvensenos puoselėtojais, gydytojais, dvasiniais mokytojais, jogos užsiėmimai, meditacijos, šokių pamokos, pirties malonumai, teminės vakaronės, ištvermės žygiai.

Tarp stovyklautojų buvo lietuvių šeimų, atvykusių iš užsienio: Vokietijos, Airijos, Norvegijos. Jau dešimt metų Osle gyvenantis Gunaras Neimontas šeimos vasaros atostogas, kurias įprastai praleisdavo šiltuose kraštuose, gulint prie baseino, iškeitė į sveikuolių stovyklą. Dalyvavimas stovykloje Gunaro šeimai padėjo į gyvenimą pažvelgti kitomis akimis.

Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ vadovė Jūratė Marčiulaitienė ir Gerda Vencevičiūtė po savanoriško darbo stovykloje grįžo su naujomis idėjomis ir planais Dzūkijos sostinės gyventojus pažadinti naujai sveikuoliško judėjimo bangai, padėti nutiesti kelius į pačias didžiausias gyvenimo vertybes: tikėjimą, laisvę, sveikatą, ramybę, meilę, laimę…

Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ informacija

Taip pat skaitykite...