Alytuje nebeliks netvarkingų ir neestetiškos išvaizdos kioskų

Alytaus mieste esančių kioskų savininkai labiau turės labiau pasirūpinti jiems priklausančių kioskų  eksterjeru. Šie statiniai ne tik turės atrodyti estetiškai bei derėti prie kitų šalia esančių statinių, bet ir  būti su iškaba bei lentele su eilės numeriu. Šie ir kiti esminiai pokyčiai Alytaus miesto prekybininkams, kurie prekiauja ar teikia paslaugas kioskuose, paviljonuose ar kituose laikinuose įrenginiuose yra numatyti 2017 m. birželio 29 d. Alytaus miesto savivaldybės tarybos priimtu sprendimu Nr. T-232, patikslintose prekybos ir paslaugų teikimo Alytaus mieto viešosiose vietose taisyklėse. Jeigu kioskų savininkai nesilaikys taisyklėse numatytų reikalavimų, jiems priklausantys statiniai bus nukelti.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus specialistų teigimu, vadovaujantis minėtomis taisyklėmis, laikinųjų įrenginių, specializuotų automobilių, kioskų, paviljonų, nestacionariųjų lauko kavinių ar išplėstų aptarnavimo vietų prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų estetinė išvaizda (forma, spalva, medžiagiškumas) turi derėti prie bendro esamo architektūrinio komplekso vaizdo. Kioskų savininkų prašoma atkreipti ypatingą dėmesį į jiems priklausančio statinio spalvą. Ji turėtų derėti prie aplinkinių statinių spalvos, jeigu tai nėra statiniui nustatytas spalvų derinys pagal veiklos rūšį, pavyzdžiui, spaudos kioskų.

Atvirose erdvėse statomų, individualaus dizaino kioskų ir paviljonų įstiklinimo plotas turi sudaryti ne mažiau 50 % bendro sienų ploto. Savininkui disponuojant keletu komplekse pastatytų kioskų ar paviljonų, šie statiniai turi būti projektuojami vieningo dizaino ir dažomi tik pagal techniniame projekte tam kompleksui sudarytą dažymo schemą. Svarbu ir tai, kad kioskai ir paviljonai turėtų  iškabą ir lentelę su eilės numeriu, kuris bus išduodamas kartu su leidimu statyti statinį.

Reikalavimus kioskams, paviljonams ir kitiems laikiniems įrenginiams bei technines sąlygas jiems išduoda Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyrius.
Pastatų išvaizda formuoja miesto veidą, tad kioskų išvaizda susirūpinta ne atsitiktinai, o jau esančių kioskų savininkams suteiktas protingas terminas – iki 2018 m. liepos 1 d. prašoma užtikrinti, kad išvaizda atitiktų taisyklėse keliamus reikalavimus, o nevykdant jokios veiklos – juos nusikelti.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Taip pat skaitykite...