Alytus draugiškas dviratininkams: pėsčiųjų perėjose įrengtos specialios zonos

IMG_0062.JPG

Neseniai šešių Alytaus gatvėse esančiose pėsčiųjų perėjų ribose atsirado specialios raudona spalva nudažytos linijos su dviračio ženklu. Jos žymi dviračių tako ir važiuojamosios dalies susikirtimą, bei palengvina pasivažinėjimą dviratininkams.

Alytaus miesto saugaus eismo komisijos narys Saulius Janulevičius  teigia, jog Alytus pagal pėsčiųjų takų būklės kokybę pirmauja šalyje, tad nuspręsta pagerinti sąlygas ir kitiems eismo dalyviams – dviratininkams.

Plačiau apie idėją papasakojęs Alytaus miesto saugaus eismo komisijos narys Marius Grišmanauskas sakė, jog  dviratininkams skirta zona nuo pėsčiųjų zonos atskirta šios komisijos iniciatyva: „Pėsčiųjų perėjose, atskyrus pėsčiųjų zoną nuo dviratininkų, pastariesiems važiuoti dviračiu yra kur kas patogiau – kirsdami raudonai pažymėtą zoną jie neprivalo nulipti nuo dviračio ir jį vestis. Tačiau reikia pažymėti, jog ši raudona linija nesuteikia jiems pirmumo. Įprastose perėjose, kur nėra tokių raudonų susikirtimus žyminčių linijų, dviratininkas  privalo kaip ir anksčiau nulipti nuo dviračio ir jį vestis. Ši naujovė Alytuje yra savotiškas patogumas dviratininkams, bus aišku, kad ta dviratininkams skirta dalimi negalima vaikščioti pėstiesiems ir dviratininkai galės, įsitikinę, kad saugu, pravažiuoti,“ – teigė M. Grišmanauskas.

Kol kas specialios raudona spalva nudažytos linijos su dviračio ženklu yra šešiose pėsčiųjų perėjose, tačiau ateityje toks žymėjimas gali atsirasti ir kitose miesto pėsčiųjų perėjose.

Parengta pagal Alytaus m. sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...