Meras su sveikatos apsaugos ministru aptarė opų „Pušelės“ uždarymo klausimą

Birželio 19 d. Varėnos rajono savivaldybės meras kartu su Seimo nariu Juozu Baubliu lankėsi pas sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir aptarė šiuo metu itin opų klausimą dėl planuojamo vaikų tuberkuliozės ligoninės N. Valkininkuose „Pušelė“ uždarymo.

pusele
Nors susitikimo metu nuomonės dėl ligoninės ateities perspektyvų nesutapo – ministras akcentavo, kad suplanuotas „Pušelės“ uždarymas nebus sustabdytas, tačiau sutiko su Mero ir Seimo nario išsakytais argumentais, kad sprendimams socialiniu aspektu – dėl darbuotojų įdarbinimo, mokyklos uždarymo, pastatų įveiklinimo – nėra pasiruošta.
Susitikimo metu buvo sutarta, kad ministerija bendradarbiaus su Varėnos rajono savivaldybe aptariant ir sprendžiant šiuos jautrius, su „Pušelės“ uždarymu susijusius klausimus. Taip pat buvo aptartos galimybės, kad uždarymo procesas būtų išdėstytas per ilgesnį laiką. Tuo pat metu butų sprendžiama, kaip pritraukti investuotojus, pvz. norinčius įkurti senelių globos namus. Besidominčių yra. Atsirastų galimybės įsidarbinti „Pušelės“ bei daliai mokyklos darbuotojų, įveiklinti pastatus.
Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos nuomone – pokalbis su ministru buvo konstruktyvus ir naudingas, nes sutarta, kad naujos aplinkybės gali pakeisti nuostatas, jog „Pušelė“ uždaroma šių metų gruodžio mėnesį ir nusikelti vėlesniam laikui.
Taip pat Savivaldybės meras ministro prašė neatidėliojant spręsti šalia „Pušelės“ esančio apleisto pastato, taip vadinamo „titaniko“, nugriovimo klausimą, nes pastatas nesaugus ir darko šios vietovės vaizdą.

Parengta pagal Varėnos raj. sav. informaciją.

Taip pat skaitykite...