Kultūros pusryčiuose diskutuota apie regioninę kultūros politiką

  • IMG_1419
  • IMG_1476
  • IMG_1485

Birželio 8 dieną Alytaus kraštotyros muziejuje įvyko jau tradicija tampantys Kultūros pusryčiai. Tai Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus inicijuojami Lietuvos kultūros srities darbuotojų susitikimai – diskusijos. Juose dalijamasi gerąja patirtimi, aptariamos problemos, ieškoma sprendimų ir būdų, kaip kultūros sritį išlaikyti patrauklia kuo platesnei masei žmonių, ypač – jaunimui.

Susitikime dalyvavo asociacijos Kultūros savivaldos kolegijos valdybos nariai iš Šilutės, Kauno, Zarasų, Šiaulių, Šilalės, Plungės, Anykščių ir Kretingos bei Alytaus miesto kultūros įstaigų atstovai – Inesa Pilvelytė, Giedrė Bulgakovienė, Vidas Simanauskas, Vytautas Stanionis, Audronė Jakunskienė ir kiti.

Svečiai Alytų įvardijo kaip itin patrauklų ir jaukų, žalią miestą, kurio šilti ir malonūs žmonės – geriausi jo ambasadoriai.

Pradedant susitikimą, Alytaus mieto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuvienė pasidžiaugė, kad į susitikimą atvyko kolegos, turintys didelę darbo patirtį ir palinkėjo produktyvių pusryčių. V. Liaukuvienės teigimu, džiugu, kad susitelkus galima išspręsti ne vieną problemą kultūros politikos srityje.

Asociacijos Kultūros savivaldos kolegija kanclerė ir Šilutės rajono kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė iškėlė klausimą dėl regionų kultūros politikos neapibrėžtumo ir regionų atstovų nebuvimo pačioje Lietuvos kultūros taryboje, kuri turėtų sudaryti vienodas sąlygas įvairiapusei kultūros ir meno plėtrai tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose. Susitikimo dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusiją, siūlydami įvairius sprendinius. Taip pat buvo diskutuojama apie kultūros biudžetinių įstaigų veiklos finansavimą ir perspektyvas, kultūros darbuotojų vertinimo sistemą, gyventojų pasitenkinimą teikiamomis kultūros paslaugomis ir kt.

Baigiantis susitikimui, svečiai paprašė galimybės pasinaudoti šia puikia idėja ir organizuoti Kultūros pusryčius savo savivaldybėse.

Parengta pagal Alytaus m. sav. informaciją.

 

Taip pat skaitykite...