Ką įtraukti į valgiaraštį iškylaujant?

Norint, kad prasidėjęs iškylų gamtoje sezonas neapkarstų, renkantis produktus vertėtų įsidėmėti keletą iškylos valgiaraščio taisyklių.

Šašlykui ar kepsniams skirtą mėsą rinkitės tik šviežią – atvėsintą, bet neužšaldytą, nes užšaldyta mėsa praranda skonį. Atvėsinta mėsa geriau marinuosis ir joje išliks daugiau naudingų medžiagų.

Renkamės mėsą

Šašlykui ar kepsniams skirtą mėsą rinkitės tik šviežią – atvėsintą, bet neužšaldytą, nes užšaldyta mėsa praranda skonį. Atvėsinta mėsa geriau marinuosis ir joje išliks daugiau naudingų medžiagų.
 
Salotų įvairovė
Ne visos salotos tinka iškylai. Bet kokios perdirbtų produktų (pavyzdžiui, dešros arba kumpio) mišrainės, juo labiau pagardintos riebiais padažais (pavyzdžiui, majonezu) visada, o ypač karštą dieną, gali kelti apsinuodijimo pavojų, tad tokias salotas geriausia palikti namie. Geriau į lauknešėlį įsidėkite šviežių daržovių – paprastai supjaustytų arba jau paruoštų, pagardintų augaliniu aliejumi, citrinų sultimis arba balzaminiu actu.
 
Kas tiks užkandžiams
Jeigu ketinate žaisti judrius žaidimus arba maudytis, jų vertėtų pasiimti kuo daugiau, nes grynas oras ir aktyvus poilsis gerokai padidina apetitą. Vietoj nesveikų traškučių verčiau rinktis šviežiai paruoštus visagrūdės duonos, duonos su sėlenomis ir kietojo sūrio arba tepamosios varškės su žolelėmis sumuštinius. Taip pat smulkintų žolelių ir sūrio mišiniu galima įdaryti daržoves (saldžiąsias paprikas, mažas cukinijas arba baklažanus). Iškylai puikiai tiks ir kietai virti kiaušiniai. 
 
Ruošdami tešlos pagrindo užkandžius, pirmenybę teikite tiems, kurių įdaruose nėra mėsos ar žuvų (jie greičiau genda). Kad būtų patogiau, įdarus galima paruošti namie ir jais mėgautis, kol marinuojama mėsa, arba pasiimti visus reikiamus produktus ir drauge tiesiog gamtoje paruošti užkandą.  
Kuo atsigaivinti?
Ruošiantis į visos dienos iškylą vietoj saldžių gazuotų gėrimų arba sulčių reikėtų rinktis paprastą geriamąjį vandenį. Saikingai rinkitės alkoholinius gėrimus, nemaišykite jų. Kuo aukštesnė oro temperatūra, tuo silpnesni alkoholiniai gėrimai turėtų būti vartojami. 

Taip pat skaitykite...